Питсбърг победи лидера в Атлантическата дивизия

Шампионът в Националната хокейна лига Питсбърг постигна 28-а победа за сезона, след като се наложи с 4:1 над лидера в Атлантическата дивизия Монреал.

Младият страж на "пингвините" Мат Мъри изигра много силен двубой и отрази 19 от всичките 20 удара към вратата си - само два дни, след като допусна 7 шайби при успеха с 8:7 над Вашингтон.

Иън Коул, Ерик Фер и Джейк Гюнцел дадоха солиден аванс от 3:0 в полза на гостите преди Свен Андриджето да намали на 1:3 в края на втората третина. В заключителните 20 минути Питсбърг стигна до нов гол, а негов автор стана Оли Маата.

В друг мач от тази нощ Детройт направи запомнящ се обрат от 1:4, за да победи Бостън с 6:5 след дузпи. Франк Ватрано на два пъти и Брендън Карло дадоха аванс от 3:0 на Брюинс след едва девет минути игра.

Дилан Ларкин върна един гол за Детройт, но още преди края на първата третина гостите възстановиха аванса си от три попадения чрез Патрис Бержерон.

Във втората част Ксави Уле, Андреас Атанасиу и Томаш Татар донесоха равенството на Детройт, но то се запази само 21 секунди преди Адам Макуад да изведе Бостън напред в резултата за 5:4.

В последните 20 минути Детройт усили натиска си и стигна до изравняване 5:5. Това се случи чрез гол на Густав Найквист три минути преди края на редовното време.

При дузпите точни за домакините бяха Томас Ванек и Франс Нилсен, докато за Бостън път към мрежата на Петър Мразек намери единствено Брад Маршанд.

В дербито на Тихоокеанската дивизия финалистът за купа "Стенли" Сан Хосе победи с 3:2 Лос Анджелис. Брент Бърнс, Джо Павелски и Томи Уингълс реализираха за седмата победа на "акулите" в последните им осем гостувания в "Стейпълс Сентър".

За Лос Анджелис точни бяха Танер Пиърсън и Мариан Габорик, като "кралете" допуснаха четвърта поредна загуба у дома.