Чезена елиминира Сасуоло с късни голове (видео)

Втородивизионният Чезена победи с 2:1 като гост срещу Сасуоло, след като изоставаше с 0:1 и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия. Халфът Лоренцо Пелегрини направи добавка още в четвъртата минути и даде аванс за отбора от Серия А, който контролираше срещата преди почивката.

През втората част Матео Политано и Пиетро Йемело бяха близо до второ попадение в полза на домакините, които допуснаха драматичен обрат в последните девет минути на двубоя. Камило Чиано се разписа от дузпа в 81-ата минута за 1:1, а Карим Лариби донесе успеха с 2:1 за гостите с попадението си четири минути след това.
По-късно днес Лацио играе у дома срещу Дженоа.

През следващата седмица Чезена ще играе срещу Рома или Сампдория, а четвъртфиналите са в две срещи.

САСУОЛО - ЧЕЗЕНА 1:2
1:0 Пелегрини (4)
1:1 Чиано (81) д.
1:2 Лариби (85)