Алавес наказа Алкоркон с два гола след 90-ата минута (видео)

Отборът на Алавес взе аванс от 2:0 срещу Алкоркон в първи 1/4-финал за Купата на краля, игран на стадион "Санто Доминго" край Мадрид. Ибай Гомес отбеляза две попадения - в 90-ата и 94-ата минути. Реваншът на "Мендисороса" е след седмица.

През първото полувреме двата тима играха прекалено предпазливо и рядко поглеждаха към вратата на своя съперник. В началото на втората част Кристиан Сантос изпусна две положения в опит да изведе баските напред в резултата. В 51-ата минута пък съдията правилно не зачете гол на Собрино. В края на срещата "жълтите" пропуснаха да вземат ценен аванс. В 74-ата минута мъничко не достигна на Иви да намери целта. В 82-ата и Тропи не беше точен с удар от наказателното поле. В 90-ата тимът от Витория организира контраатака, топката беше центрирана около точката на дузпата, откъдето Ибай Гомес овладя и стреля до гредата - 0:1. В оставащите секунди до края Белвис изпусна нервите си и получи червен картон. В 94-ата минута бившият играч на Атлетик Билбао вкара и втори гол и на практика реши кой ще играе на 1/2-финал.