ЦСКА аут от Европа след "златен" гейм срещу Амрисвил (галерия)

Волейболистите на ЦСКА приключиха участието си в европейските клубни турнири. "Червените" загубиха като гости на швейцарския Волей (Амрисвил) с 1:3 (22:25, 22:25, 27:25, 17:25) в среща-реванш от 1/16-финалите за Купата на CEV, игран тази вечер пред над 700 зрители в зала "Теленфелд". В залата имаше и много сериозна агитка от армейски фенове.

По този начин след победата за ЦСКА с 3:1 гейма в първата среща преди седмица в "Арена Армеец" се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него, за съжаление, момчетата на Александър Попов не можаха да се противопоставят и отстъпиха с 8:15, с което отпаднаха и от турнира. Волейболистите на Амрисвил пък се класираха за 1/8-финалите на Купата на CEV, където ще играят с френския Аячо елиминирал черногорския Будванска Ривиера (Будва).Волей (Амрисвил) - ЦСКА 3:1
Първият гейм на мача стартира точка за точка до 6:6, след което домакините от Амрисвил. Разликата постепенно нарасна до 11:8 и 14:10. Втората техническа пауза пък дойде при 16:12 за швейцарците. Последваха нови три точки за Амрисвил и 19:13. "Червените" веднага успяха да ги върнат и да намалят до 19:16. Въпреки усилията на армейците, момчетата на сърбина Ратко Павличевич спечелиха гейма с 25:22.

И втората част тръгна по-добре за Амрисвил, които поведоха бързо с 5:1. Разликата се запази до 8:4. Независимо от усилията на "червените", преднината на домакините продължи да расте до 11:6. Постепенно ЦСКА успя да стопи изоставането си до 14:13. Все пак, техническото прекъсване дойде при 16:14 за швейцарския тим. Волейболистите на Амрисвил отново увеличиха преднината си до 20:16, след което без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:22 и поведоха с 2:0.Волей (Амрисвил) - ЦСКА 3:1
Пламен Шекерджиев и Стефан Стоянов, които влязоха като резерви в края на втория гейм, останаха на полето и за третия. Както първата част, така и третата започна напълно равностойно до първата техническа пауза която дойде при минимална преднина за ЦСКА - 8:7. Последваха силни минути за "червените" и увеличаване на разликата до 13:10. Момчетата на Сашо Попов запазиха предимството си до 16:14. Последваха две точки за Амрисвил и равенство при 16:16. Равенството се запази до 18:18, след което армейците отново поведоха с 20:18. Амрисвил стигнаха до равенство при 23:23. ЦСКА спасиха два мачбола и на свой ред успяха да измъкнат гейма с 27:25, за да намалят изоставането си на 1:2.

"Червените" продължиха със силната си игра и в началото на четвъртата част, като поведоха с 2:0. Амрисвил успяха да изравнят при 4:4. Домакините дори дръпнаха до техническото прекъсване с 8:6. Последваха нови две точки за швейцарският тим и 10:6. Постепенно ЦСКА успя да стопи разликата до 13:12, но техническата пауза дойде при 16:13 за Амрисвил благодарение на силния сервис на Себастиен Щайгмейер. Швейцарците продължиха да увеличават предимството си до 20:14, след което безпроблемно спечелиха с 25:17 след добра серия от начални удари на Адриаен Превел, а с това и мача с 3:1.Волей (Амрисвил) - ЦСКА 3:1
Така след победата за ЦСКА с 3:1 гейма в първата среща преди седмица в "Арена Армеец" се стигна до т.нар. "златен" гейм. Решителният гейм започна по-добре за домакините от Амрисвил, които дръпнаха с 6:3. Разликата нарасна до 10:5, след което Амрисвил спокойно спечелиха гейма с 15:8, с което се класираха и напред в турнира.

ВОЛЕЙ (АМРИСВИЛ, ШВЕЙЦАРИЯ) - ЦСКА (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) 3:1 (25:22, 25:22, 25:27, 25:17); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:8
АМРИСВИЛ: Джошуа Хауътсън 5, Себастиен Щайгмейер 24, Жером Фелай 9, Адриен Превел 22, Лукас Ван Беркел 8, Александър Любичич 9 - Малте Щиел-либеро (Томас Брендли)
Старши-треньор: Ратко Павличевич
ЦСКА: Владимир Станков 1, Смилен Мляков 11, Ивайло Стефанов 5, Яни Георгиев 7, Христо Цветанов 15, Красимир Георгиев 12 - Мартин Божилов-либеро (Тодор Костов, Стефан Стоянов 1, Пламен Шекерджиев 6, Иван Крачев 1)
Старши-треньор: Александър Попов.

Забележка: В статистиката не е включен "златния" гейм.