Мъри помете руснак, но се контузи след лошо падане

Световният №1 Анди Мъри се класира за третия кръг на Australian Open. Петкратният финалист в Мелбърн се справи с лекота с младия руски талант Андрей Рубльов (№152 в ранглистата) с 6:3, 6:0, 6:2. Един пробив за 4:2 в първия сет бе достатъчен на 29-годишния шотландец, за да вземе откриващата част. Във втория сет Мъри не даде нито гейм на 19-годишния квалификант, но в началото на третия британецът падна лошо и получи травма на глезена. Въпреки това, Мъри без проблеми затвори мача в своя полза и в третия кръг ще играе с американеца Сам Куери. Поставеният под №31 гигантът от САЩ не даде сет на австралиеца Алекс де Мино и го надигра със 7:6 (5), 6:0, 6:1.

Мъри направи 9 аса и 2 двойни грешки днес. Шотландецът записа 29 уинъра и 22 непредизвикани грешки, като не даде на съперника си нито една точка за пробив по пътя към победата, дошла след 1 час и 36 минути игра.

Срещу следващия си съперник Куери лидерът в световната ранглиста има 6 победи от 7 мача.