С два гола на Дубински Калъмбъс разгроми Каролина

Брандън Дубински сложи край на серията си от 17 мача без гол и вкара два пъти за Калъмбъс, докато Буни Дженър долави гол плюс пас. Блу Джакетс разгромиха с 4:1 Каролина у дома и събраха 64 точки, с което се изравниха на върха в НХЛ с Вашингтон.

Лукас Седлак също беше точен за победителите, докато Райън Мъри и Кам Аткинсън се отличиха с по две асистенции. Вратарят Сергей Бобровски, който е избран за Мача на звездите, се върна с 24 спасени удара след три пропуснати мача заради вирусно заболяване.

Блу Джакетс записаха три победи в последните си седем мача, а Себастиан Ахо вкара единствения гол за гостите от Северна Каролина.

Далас Старс се наложи със 7:6 над Ню Йорк Рейнджърс с два гола на Патрик Шарп, а Патрик Ийвс се отличи с попадение и две асистенции. С поражението Рейнджърс изостана на 4-а позиция в Атлантическата дивизия, докато Далас също е 4-и в Тихоокеанската.

Коди Ийкин с гол и пас, а както и Антоан Ръсел и Адам Кранкъл добавиха по един гол за Старс. За домакините по два пъти бяха точни Дерек Степан и Майка Зибанеджад.

Ню Джърси Девилс, предпоследен в Столичната дивизия, изненадващо спряха устремения към върха на Запад отбор на Минесота и го победиха с 4:3 като гост. Бо Бенет беше точен 2:17 минути преди края на мача. Павел Заха, Адам Енрике и Кайл Палмиери вкараха другите три гола за Девилс. Бенет пък записа името си при голмайсторите за трети път през сезона и за първи път от осем мача насам.

Чикаго Блекхоукс, които вече си поделят с по 61 точки с Минесота първата позиция в Централната дивизия, отнесоха с 6:4 Колорадо като гости. Вини Хиносторца вкара два пъти през третия период от мача, включително и за 5:4 11:49 преди края на срещата. Танър Керо вкара два гола и подаде за още един, а една шайба забиха Ник Шмалц и Брент Сийбрук.

Торонто прекърши Бъфало с 4:3, което е 10-а победа в последните 13 мача между двата противника. Торонто излезе на 3-о място в Атлантическата дивизия с 50 точки, на 1 от 2-ия Бостън. Остън Матюс, Лео Комаров и Мат Мартин нанизаха трите гола за Кленовите листа в рамките само на 9 минути през втория период. Първата третина завърши с убедителен аванс на Бъфало, които обаче остават на дъното в Източната конференция.

Анахайм Дъкс победи с 2:1 след продължение Тампа у дома с победен гол на Рикард Ракел 54 секунди след началото на допълнителното време. С успеха си Патоците събраха 59 точки и водят 4 пред Едмънтън в Тихоокеанската дивизия.

Ракел получи елегантен пас от дясно и наниза 19-ата си шайба за сезона. Капитанът Райън Гецлаф вкара първото попадение в Хонда Сентър, а Валтери Филпула беше точен за гостите от щата Флорида.
Ванкувър се справи с 1:0 с Нешвил с гол на Хенрик Седин 7:32 минути преди края. Това е 999-ата точка за шведа в НХЛ, а вратарят на победителите Райън Милър спаси 30 удара за втория си шътаут през сезона.