Берое с победа №6 в Балканската лига

Берое записа шеста победа в Балканската лига този сезон. В мач №9 от група А на турнира „зелено-белите“ се наложиха с 94:72 над Теодо (Тиват). Така старозагорци си върнаха за поражението от този съперник в първия двубой и отхвърлиха и последните въпросителни около участието си в следващата фаза.

С успеха Берое продължи и победната си серия у дома този сезон. Тимът все още е без загуба като домакин, както в срещите от първенството на НБЛ, така и в Балканската лига.

До успеха срещу Теодо „зелено-белите“ стигнаха след много силни първи 20 минути. Още след първата четвърт старозагорци си осигуриха добър аванс след успех с 31:15. Играчите на Берое останаха концентрирани и през вторите 10 минути и увеличаха аванса си на впечатляващите 26 точки – 63:37.

В тези първи 20 минути домакините превъзхождаха съперника в почти всички компоненти.  Старозагорци реализираха 7 тройки срещу само 1 на Теодо, овладяха 15 борби срещу 10 на гостите, реализираха всичките си наказателни удари, докато баскетболистите на Теодо вкараха само 10 от 17-те си опита от линията за фаул.

След почивката ситуацията гостите опитаха да изравнят играта и намалят изоставането си. Тимът от Черна гора спечели третата част с минималното 13:12, но разликата остана двуцифрена – 75:50. В последните 10 минути Теодо остана без водещия си реализатор в този двубой – Радомир Мароевич, който напусна за пет лични нарушения. Въпреки това в края й гостите успяха да смъкнат разликата до 20 точки. Играчите на Берое обаче не допуснаха повече от това и стигнаха до нужния им аванс от повече от 13 точки, който да компенсира поражението с този резултат в Тиват.

Последният двубой на Берое в група А на Балканската лига е след седмица отново у дома. Съперник е тимът на КК Куманово, който е лидер в класирането. Срещата е на 24 януари от 19.00 часа.