Интер си поигра с огъня, но се промъкна на 1/4-финал след продължения (видео)

Отборът на Интер победи Болоня с 3:2 след плодължения в 1/8-финалния сблъсък между двата тима от турнира за Купата на Италия. “Нерадзурите” можеха да стигнат до победата доста по-рано в мача, след като поведоха с 2:0 и пропуснаха още куп положения, но сериозно си поиграха с огъня и допуснаха съперника да стигне до изравняване. Жейсон Мурийо в 34-ата и Родриго Паласио в 39-ата минута дадоха преднина на домакините, но Блерим Джемайли в 43-ата и Годфред Донса в 73-ата минута върнаха гостите в мача. Така се наложи да се играят продължения, където все пак справедливостта възтържествува и “нерадзурите” стигнаха до победата с гол на Антонио Кандрева в 99-ата минута.

Интер доминираше през първото полувреме. Домакините стигнаха до първата си голова възможност в 9-ата минута, когато удар на Едер профуча над вратата. След това в 23-ата минута Габигол стреля по земя, но вратаря улови. Натискът на “нерадзурите” все пак даде резултат и в 33-ата минута след центриране от корнер Жейсон Мурийо с прекрасна задна ножица прати топката в мрежата за 1:0.

Голът като че ли още повече вдъхнови играчите на Стефано Пиоли и в 39-ата минута те удвоиха преднината си. Жоао Марио пусна извеждащ пас за Родриго Паласио в наказателното поле, а аржентинеца с техничен удар в обратния ъгъл бе точен за 2:0.

В края на полувремето обаче домакините като че ли леко се поотпуснаха и това им изигра лоша шега. При една от малкото си атаки Болоня успя да върне един гол. В 43-ата минута Блерим Джемайли получи на границата на наказателното поле, стреля по земя и след рикошет в крака на Жофри Кондогбия, топката се озова във вратата за 2:1.

Второто полувреме отново започна с натиск на Интер. В 50-ата минута Едер центрира за Жоао Марио, който с глава отблизо стреля покрай вратата. След това в 53-ата минута изстрел на Габриел Барбоса бе спасе нот вратаря. В 57-ата минута и Едер отправи опасен удар, който облиза гредата, но от външната страна. Последва нов пропуск на Родриго Паласио в 66-ата минута от малък ъгъл, а две по-късно и Марио отправи силен удар, който затрудни вратаря.

Тогава обаче Болоня отново издебна своя момент и в 73-ата минута от нищото стигна до изравняване на резултата. Адам Масина центрира прекрасно за Годфред Донса, който се извиси и с глава заби топката във вратата за 2:2.

В заключителните минути мачът стана доста отворен, като и двата отбора търсеха победата и имаха своите възможности, като домакините отново бяха по-настъпателни, но Икарди и Едер пропуснаха добри положения.

Така се стигна до продължения, които започнаха с добри положения за гостите и дори Гари Медел трябваше да се намесва решително и да чисти от голлинията при едно коварно центриране по земя на Ди Франческо.

В 99-ата минута обаче Интер най-накрая реши всичко в своя полза. Мауро Икарди центрира по земя, защитата на Болоня не се справи добре и топката стигна до кандрева, който със силен удар я прати във вратата за крайното 3:2.

Така Интер записа 7-ма поредна победа във всички турнири и си осигури продължаване в следващата фаза на купата, където ще чака победителя от сблъсъка между Лацио и Дженоа.