Мали и Египет си спретнаха нулево реми (видео)

Отборите на Мали и Египет не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си от група “D” на Купата на африканските нации. Срещата завърши и без голове при резултат 0:0. Всеки от двата тима имаше своите шансове в мача, но не се възползва по най-добрия начин от тях и нулевото реми като че ли бе най-логичният резултат.

Първата опасност в мача бе създадена от Египет, като в 5-ата минута Марван Мосен бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Мали пък отговори с коварно центриране в наказателното поле, където Ласана Кулибали докосна топката с глава и тя бе спасена с мъка от вратаря.

В 25-ата минута в игра за Египет се появи 44-годишният вратаря Ахмед Ел Хадари, като така стана най-възрастният играч в историята на Купата на африканските нации. Това е негово 7 участие в този турнир, където има и 3 титли.

Минута по-късно Мохамед Салах върна за Мохамед Елнени на границата на на наказателното поле, но изстрелът на халфа профуча над вратата. В самия край на полувремето и играчите на Мали имаха нелоша възможност, като далечен изстрел на Марега не намери очертанията на вратата.

Второто полувреме започна с по-добри възможности за северноафриканците, като в 51-ата минута Ел Саид стреля нелошо от фаул, но в ръцете на вратаря. Три по-късно Трезеге напредна отляво и центрира за Мосен, чийто изстрел с глава бе избит от вратаря, като това бе най-доброто положение за египтяните.

След това пък и Мали имаше своите възможности. В 76-ата минута Ваг стреля с глава над вратата, а в 79-ата Салиф Кулибали направи страхотен пропуск отблизо с глава.

В крайна сметка мачът завърши без победител и двата тима взимат по една точка, като за момента делят 2-ото място в групата, след като по-рано през деня Гана победи Уганда (1:0)
и поведе в класирането с актив от 3 точки.