ПАО най-сетне победи Олимпиакос (видео)

Панатинайкос успя да се справи с градския си съперник Олимпиакос от четвърти опит. “Детелините” инкасираха три загуби в досегашните си три срещи с “червено-белите” - две в Евролигата и една в първенството, но сега си отмъстиха след 77:67 в полуфиналите за Купата на Гърция и съответно място в битката за трофея, където ще премерят сили с Арис (Солун).

Както винаги напрежение не липсваше и през целия двубой между двата отбора прехвърчаха искри, а на почивката Кей Си Ривърс и Костас Папаниколау влязоха в сериозен спор и трябваше да бъдат разделени от останалите играчи. След края на мача треньора на Панатинайкос Чави Паскуал, както и всички играчи и членове на щаба бяха съпроводени от полиция в тунела.

Ривърс поведе ПАО с 27 точки, а Кени Гейбриъл изигра най-добрия си мач за сезона в Атина с 14 точки и 6 борби. Ник Калатес също имаше значителен отпечатък върху мача с 11 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Евангелос Манцарис с 15 точки и Йоргос Принтезис с 13 бяха най-резултатни за загубилия тим.