Красимир Георгиев: Не съжалявам, че останах в ЦСКА

Красимир Георгиев:  Не съжалявам, че  останах в ЦСКА

Тази седмица вечните съперници Левски и ЦСКА имат обща волейболна мисия – преодоляване на 1/16-финалите в турнира за Купата на CEV. В сряда от 20 часа червените гостуват на шампиона на Швейцария Амрисвил след победа с 3:1 в „Арена Армеец“, а час по-късно сините се изправят срещу постигналия требъл в Холандия тим на Грьонинген, като първата среща завърши с убедителното 3:0 за българите. Спечелване на два гейма ще означава класиране за осминафиналите и за двата родни представителя, алтернативата при загуба с 0:3 или 1:3 е успех в златния гейм до 15 точки. „Тема Спорт“ потърси мнението на централните блокировачи на двата столични гранда – Теодор Богданов (Левски) и Красимир Георгиев (ЦСКА), за очакванията им преди важните реванши за Купата на CEV.

Краси, успяхте ли да отпразнувате победата над Амрисвил?

- Не, не сме празнували, защото все още не сме си свършили работата. Когато се класираме, тогава може и да се зарадваме, но за момента не сме се радвали все още чак толкова.

Какво показаха анализите на първия мач, какво ви каза треньорът?

- Видяхме, че сме играли много добре в защита, съответно с това сме неутрализирали тяхната атака. Можехме да рискуваме малко повече на сервис, там имаме още пасив, където можем да натиснем. И съответно нашата блокада да заработи по-добре.

Какво показа третият гейм, който Амрисвил успя да спечели?

- Отпускане. Помислихме, че ще ги бием, без да направим нищо, а само ще излезем на полето и те ще паднат сами. Но видяхме, че всеки отбор се бие до края.

Кое ще бъде ключово в реванша в Швейцария?

- Мисля, че ключов ще е сервисът. Ако натиснем още повече там, ще затворим мача спокойно и ще продължим напред.

От тактическа гледна точка, загуба с 2:3 гейма или успех в златния гейм влизат ли в плановете ви?

Не, излизаме за победа. Не мислим за подобни неща. Изобщо не мислим да влизаме в златен гейм.

Гледате ли към следващия кръг, където най-вероятно ще срещнете френския Аячо? (Б.а. – Аячо би с 3:0 като гост Будванска ривиера в Черна гора.)

- Все още не. С цел първо да отстраним Амрисвил и после чак да видим с кого ще играем.

Няколко думи за публиката в „Арена Армеец“, какво беше усещането да играете пред толкова привърженици и доколко тяхната подкрепа ви помогна да победите?

- Определено много ни окрилиха. Лично аз за първи път играя пред толкова много публика. Даже не вярвах, че ще дойдат толкова много фенове – в нашата зала са идвали, но са били 60-70 човека, а сега агитката беше 2000 души. Което беше много надъхващо за самите нас.

По-опитните в отбора споделиха ли спомени от европохода на ЦСКА до полуфиналите за Купата на CEV през 2011 г., когато „Арена Самоков“ се пукаше по шевовете?

- Не, не са споделяли. Но всички виждаме искрата в техните очи. Че искат пак да направят нещо голямо в евротурнирите. Същия успех го искаме и ние.

Мачът ви с Нефтохимик в Бургас беше отложен за неопределено време, за да се концентрирате върху реванша в Швейцария. Това ще ви помогне ли да съхраните повече сили?

- Този мач така или иначе трябва да го изиграем. Не мога да го определя нито като плюс, нито като минус. Защото, като го отложим, това означава, че по-нататък ще имаме два мача в една седмица, което също ще е по-натоварващо, докато другите ще играят само една среща.

И последно – през миналата година игра в Шампионската лига с ПАОК и завърши сезона в Ревивре Милано при Тодор Скримов. Имаше ли желание да играеш и през тази кампания в чужбина?

- Разбира се, бяхме се разбрали в началото на сезона с треньора, ако излезе хубава оферта, да ме пусне, както се и случи. Отидох в Иран, но нещата не се получиха и се върнах. Те (б.а. - Матин Варамин) бяха блокирани от FIVB – нямали право да картотекират чужденци. Финансови проблеми, така да го кажем. И сега ще доиграя сезона тук.

Не съжаляваш ли малко, че остана в България?

Не, никога няма да съжалявам, че съм бил в ЦСКА.