Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Нестабилно начало за Мъри

Анди Мъри спечели първия си мач в турнир от Големия шлем като номер 1 в света, но трябваше доста да поработи, за да стигне до успеха. На старта на Откритото първенство на Австралия той победи украинеца Иля Марченко със 7:5, 7:6(5), 6:2. Във втория кръг 29-годишния шотландец ще играе срещу руснака Андрей Рубльов.

Мъри започна нервно под лъчите на парещото слънце в Мелбърн. Той загуби първия гейм след три двойни грешки, но успя да вземе контрол върху случващото се и сервираше за сета при 5:3, но допусна нов пробив. Малко по-късно все пак затвори първата част при 7:5.

Грешките на Анди се увеличиха във втория сет, а украинецът бе по-стабилен в този период. Той поведе след ранен пробив, но Мъри обърна нещата и се стигна до тайбрек, който успя да измъкне. С течение на мача шотландецът все повече се ядосваше на играта си и изразяваше това често с викове и жестове. Чак в третата част световният номер 1 вече доминираше, но това бе и поради факта, че след два оспорвани сета съперникът му не издържа физически.