Каква драма в Севиля! Автогол на Рамос и край на великата серия на Реал! (видео и галерия)

Отборът на Реал Мадрид загуби много драматично с 1:2 гостуването си на Севиля в истински трилър от 18-ия кръг на Ла Лига, игран пред 40 386 зрители на "Рамон Санчес Писхуан". Кристиано Роналдо се разписа в 67-ата минута от дузпа и всичко вървеше в полза на световния клубен първенец. В 85-ата обаче Серхио Рамос си отбеляза автогол, а в 92-ата Стеван Йоветич направи пълен обрат, който сложи край на страхотната серия на мадридчани. Тази загуба на столичани връща интригата за титлата. Въпреки че Реал има мач по-малко, преследвачите вече са по-близо: Севиля е само точка по-назад, а Барселона е с две по-малко от лидера.

Зинедин Зидан изненадващо избра схема 3-5-2, изтегляйки по-напред Даниел Карвахал и Марсело. Кристиано Роналдо и Карим Бензема оформиха нападението на "лос бланкос". Най-одумваният на "Рамон Санчес Писхуан" Серхио Рамос излезе на терена до Рафаел Варан и Начо Фернандес. Хорхе Сампаоли подреди състава си в 4-2-3-1 с централен нападател Висам Бен Йедер, подкрепян от Франко Васкес, Самир Насри и Витоло.

Севиля - Реал Мадрид - 0:1 Двата тима подходиха търпеливо и без рискове. В осмата минута Кристиано Роналдо изстреля топка в стената от 25 метра. В деветата Лука Модрич много технично се освободи от Адил Рами и навлезе в наказателното поле, ала центрирането му към португалеца не се получи. "Лос бланкос", играещи днес в лилави екипи, оставяха домакините да владеят продължително и разчитаха на висока преса и контри.

В 18-ата Висенте Ибора получи подаване в наказателното поле, където Варан избра добра позиция и изчисти в корнер. При изпълнението на ъгловия удар Стеван Нзонзи се извиси и стреля малко над целта. В 24-ата Насри шутира от 19 метра, залагайки на силата - аут. Три по-късно Роналдо тръгна на скорост по лявото крило и избра да стреля ниско по диагонала - Серхио Рико внимаваше и улови.

Севиля - Реал Мадрид - 2:1 В 32-ата Мудо Васкес завърши продължителна акция на южняците с фалцов удар от 20 метра, при който топката премина над гредата. В 34-ата Насри и Витоло направиха двойно подаване, френският халф стреля от 18 метра и не затрудни особено Кейлор Навас. В 37-ата Каземиро предугади движението на Витоло в наказателното поле и сложи крак на топката. В 40-ата Бензема се вклини отляво и подаде назад към Кристиано по земя, а португалецът не успя да стреля добре от девет метра.

Втората част започна с напрежение пред Навас. Севилци изпълниха два бързи корнера. След първия Франко Васкес шутира от 15 метра, а костариканският страж изби над гредата. В 50-ата минута Модрич поиска нарушение на ръба на наказателното поле, но съдията прецени, че няма нарушение. Две минути по-късно Марсело фалцира топката с десния крак в опит да намери далечната сглобка - аут.

Севиля - Реал Мадрид - 2:1 В 54-ата "лос бланкирохос" изградиха страхотно нападение на скорост, топката беше подадена към Бен Йедер, който отправи нисък изстрел по диагонала - Навас изби с ръка. В 55-ата Кристиано навлезе отдясно в наказателното поле, острото му подаване беше пресечено, топката отново стигна до него, но защитниците на домакините някак се справиха.

Високата преса на европейския шампион създаде отличен шанс пред Роналдо в 61-ата минута. Португалецът обаче сбърка успоредното подаване. В 63-ата се получи разбъркване в наказателното поле на домакините, а Бензема изпрати топката прекалено високо. В 65-ата Серхио Ескудеро игра разсеяно, Дани Карвахал отне и навлезе в наказателното поле, където беше фаулиран от вратаря Рико - дузпа. Кристиано изпълни дузпата без колебание със силен нисък удар до гредата - 0:1.

Севиля - Реал Мадрид - 2:1 Севиля опита да упражни натиск, за да върне гола, но положения пред Навас почти нямаше. В 80-ата минута Нзонзи направи жертвен шпагат, който спря Кристиано Роналдо. В противен случай португалецът щеше да се устреми сам напред към наказателното поле.

В 85-ата Пабло Сарабия центрира от статично положение, а Серхио Рамос сам заби топката в мрежата си за кеф на препълнения стадион - 1:1. Капитанът и Варан не се разбраха на първа греда и с глава номер 4 прати топката зад голлинията. Тимът на Сампаоли получи импулс и тръгна за победата. В 88-ата Каземиро игра разсеяно в наказателното поле, Витоло навлезе и центрира ниска успоредна топка, която беше изчистена.

Севиля - Реал Мадрид - 2:1 Минута по-късно Кристиано поиска дузпа, но съдията правилно подмина ситуацията. В 92-ата новата придобивка на "бяло-червените" Йоветич получи коридор пред себе си, напред и изстреля топката в далечния десен ъгъл на Кейлор Навас, който не можа да реагира адекватно на силния и тoчен изстрел - 2:1.

Така Реал Мадрид регистрира първа загуба от месец април 2016 година, когато загуби от Волфсбург в първи 1/4-финал в Шампионската лига. Тимът на Зинедин Зидан постави нова испанска серия от 40 мача без загуба. Големият грешник тази вечер, за радост на голяма част от феновете на Севиля, се казваше Серхио Рамос. Само преди три дни той вкара от дузпа на бившия си отбор и предизвика много полемики. В четвъртък вечер двата тима сътвориха голово шоу, а днес впечатлиха с много борба и инфарктна развръзка в последните секунди.