Берое победи Монтана при жените

Монтана загуби от Берое с 64:69 в дербито на 9-ия кръг на държавното първенство при жените. Двата отбора направиха доста оспорван мач, в който непрекъснато си разменяха водачеството. В началото на второто полувреме домакините поведоха със 7 точки, но пропуснаха възможността да се откъснат с по-чувствителна разлика в резултата. Моник Рийд бе в основата на успеха на Берое с 24 точки и 15 борби. Шарел Алън бе най-резултатна за Монтана с 19 т. В четвъртата част Даниела Петева контузи сериозно дясното си рамо и ще бъде извън игра поне три седмици. Преди началото на мача Виктория Стойчева получи огромен медальон от фенклуба на Монтана за най-обичаната баскетболистка на отбора. След края на двубоя пък гостите си направиха снимка за спомен.