Лион затъна в Нормандия (видео)

Отборът на Лион загуби с 2:3 визитата си на Каен в мач от 20-ия кръг на Лига 1. “Хлепатата” си бяха поставили за цел щурм към подиума през остатъка от полусезона, но грешната стъпка в Нормандия не бе най-подходящият начин за прогрес.

Домакините поведоха с 2:0 след автогол на Максуел Корне и гол от дузпа на Иван Сантини. До почивката обаче Александре Лаказет успя да върне два гол - един от които също от бялата точк, и на почивката двата тима се оттеглиха при равенство 2:2. След почивката Лион тръгна по-масирано напред в търсене на пълен обрат, но домакините се възползваха от оголените пространства и Сантини донесе успеха с втория си гол в мача.

Така Лион запазва четвъртата си позиция в класирането, но подиумът става все по-отдалечен. “Хлапетата” са с 34 точки, докато третият Пари Сен Жермен е с 42. Лидерът Ница пък е с 45. Това бе и краят на серията от четири поредни победи за тима. Каен от своя страна излезе от опасната зона и вече е 15-и с 21.