Ники Михайлов започна годината със суха мрежа

Националният вратар Николай Михайлов започна годината със суха мрежа. Стражът игра пълни 90 минути за Мерсин в дербито с Адана Демирспор от 17-ия кръг на Лига 1 в Турция, която бе подновена този уикенд. Михайлов-младши бе доста стабилен, като хвана по едно положение в двете полувремена, а съотборниците му трябва да съжаляват, че пропуснаха да вземат победата при гостуване. Освен, че играха последните 30 минути с човек повече, след като Алхаш бе изгонен за два жълти картона, футболистите на Мерсин пропуснаха три-четири положения в атака.

Това бе петата суха мрежа на Ники Михайлов в тази кампания. Той запази вратата си суха в последния официален мач за 2016 година срещу Бандирмаспор (1:0) , когато Мерсин прекъсна серията си от 11 поредни мача без победа.

Точката е десета за Михайлов и компания, които останаха на последното 18-о място в класирането, но зоната на спасение е само на четири точки пред тях. Адана остана на 12-то място с 19 точки.
Следващият кръг Мерсин гостува на Йени Малатяспор, след което предстоят две домакинства.