Марез и бивш ас на ЦСКА спасиха Алжир (видео)

Избраният за футболист на миналия сезон в Премиър лийг Риад Марез и бившият вратар на ЦСКА Райс Мболи спасиха Алжир от грандиозна издънка на старта на битката в турнира за Купата на Африканските нации в Габон. "Пустинните лисици" направиха 2:2 с абсолютния аутсайдер Зимбабве в среща от Група "В", която се игра във Франсвил. Шампионът с Лестър вкара и двата гола за алжирците, докато Мболи спаси две 100-процентови положения и то в момент, в който неговият отбор губеше с 1:2. Двата тима удариха и по една греда.

Независимо от това резултатът се приема като провал за отбора от Северна Африка, защото в редиците му личат имената още на голям брой звезди като Фаузи Гулам (Наполи), Набил Бенталеб (Шалке 04), Ясин Брахими (Порто), Ислам Слимани (Лестър), Ел-Арби Судани (Динамо Загреб) и др.

Марез реализира за 1:0 в 12-ата минута, но още преди изтичането на първия половин час Зимбабве успя да обърне резултата след попадения на Махачи и Мушекви. При попадението за 1:1 Мболи не се намеси по най-добрия начин.

Мболи, който сега пази за турския Анталияспор, запази шансове на Алжир с фамозно спасяване в 53-ата минута, а след това стори същото и в 81-ата минута. Секунди след втората ситуация Марез опъна мрежата за 2:2.

В другия мач от групата съперници са съставите на Тунис и Сенегал.

АЛЖИР - ЗИМБАБВЕ 2:2
1:0 Марез (12)
1:1 Махачи (17)
1:2 Мушекви (29-дузпа)
2:2 Марез (82)