Тетевен изненада Левски в първия мач за годината в Суперлигата (статистика)

Волейболният отбор на Тетевен Волей започна отлично календарната 2017-а година. Воденият от треньора Петър Мечкаров тим малко изненадващо би категорично у дома Левски с 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) в изтеглен мач от 12-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в пълната зала "Георги Бенковски" в Тетевен.

По този начин тетевенци са на 9-о място във временното класиране с 12 точки след 4 победи, 7 загуби и мач по-малко. Левски пък остана 5-и с 19 точки след 6 победи и 6 загуби. В следващия 13-и кръг Тетевен ще гостува на Марек Юнион Ивкони в Дупница, докато "сините" ще приемат Нефтохимик 2010 (Бургас). Двете срещи са в петък (20 януари).

Първият гейм започна със силно за тетевенци, въпреки това играта бе точка за точка, за кратко "зелените" повеждаха. При резултат 23:20 последва смяна за тима на Левски - Гордан Люцканов излезе и на негово място се появи Мартин Павлов. Домакините от Тетевен обаче спечелиха гейма с 25:20. Във втората част играта отново вървеше общо взето точка за точка и с кратки повеждания за играчите на Петър Мечкаров. До второто техническо прекъсване резултатът бе 16:11 в полза на тетевенци. Разликата намаля при 17:15. Независимо от усилията на "сините", Тетевен затвори гейма в своя полза при 25:23. Третият гейм бе идентичен. Отново игра точка за точка в началото с леко предимство за домакините, равенство при 11:11, след което тетевенци отново дръпнаха в резултата с 16:12. В крайна сметка Тетевен спечели с убедителното 25:18 и 3:0.

Бившият волейболист на ЦСКА Камен Каменов стана най-резултатен за Тетевен с 15 точки (2 блока, 72% ефективност в атака, 6% перфектно и 59% позитивно посрещане). Мирослав Братанов се отличи с 14 точки (2 аса, 1 блок, 73% ефективност в атака, 14% перефектно и 45% позитивно посрещане). Емилиян Мирчев добави още 12 точки (2 блока, 48% ефективност в атака).

За Левски най-резултатен стана Спас Байрев с 13 точки (4 аса, 43% ефективност в атака), а Аександър Кордев добави още 11 точки (1 блок, 73% ефективност в атака).

ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - ЛЕВСКИ 3:0 (25:20, 25:23 25:18)