"Орлите" летят с Чиро Имобиле

Голмайсторът на Лацио Чиро Имобиле вкара своя 11-и гол през този сезон в Серия "А", като донесе много важен успех на "орлите" с 2:1 над Аталанта. Двубоят от 20-ия кръг на "Олимпико" бе много равностоен и изнервен, но все пак домакините стигнаха до трети пореден успех пред своите тифози.

Таранът на "нерадзурите" Андреа Петаня даде аванс на гостите с красив гол в 26-ата минута. Попадението бе четвърто за юношата на Милан през този сезон. Той спря топката и от воле не остави шансове на Федерико Маркети. Наставникът на "бианкочелестите" Симоне Индзаги бе доста изнервен предвид изявите на своите играчи, като бе изгонен в 39-ата минута. Все пак секунди преди края на първото полувреме Сергей Милинкович-Савич с глава изравни. Сърбинът има вече четири попадения в първенството, като се превръща все повече в основна фигура на римляните.

Втората част започна с пропуск за бергамаските, след като Алехандро Гомес се размина с попадение. В 67-ата минута Лацио получи право да изпълни дузпа. Бившият вратар на лациалите Етрит Бериша фаулира Имобиле, който взе топката, след като Лукас Билия пропусна срещу Кротоне преди седмица. Нападателят бе точен за 2:1. Интересното е, че той вече има повече голове за Лацио - 11 в първенството, отколкото имаше с последните си три тима за първенство Борусия Дортмунд (3), Севиля (2) и Торино (5), в последните два сезона.

Джанпиеро Гасперини също бе изгонен в 79-ата минута, като и двамата треньори догледаха срещата от трибуните. Аталанта се опита да изравни, като демонстрира, че заслужава да бъде на тази позиция, но накрая рискуваше да получи трети гол. Този път Милинкович пропусна след подаване с пета на Имобиле.

Лацио има 12 победи този сезон и заема четвърта позиция с 40 точки, докато гостите останаха с 35 точки на седмо място.