Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Страхил Попов със силни 90 минути за Касъмпаша

Българският национал Страхил Попов направи силен мач при успеха на Касъмпаша с 3:0 у дома над Генчлербирлиги в среща от 17-ия кръг на турската Суперлига и неслучайно беше оценен с три звезди. Касъмпаша реши изхода от двубоя в рамките на четвъртчас, когато наниза и трите попадения, а Попов беше в основата на третия гол.

Бразилецът Тити откри резултата в 5-ата минута, в 13-ата Асем Буюк покачи на 2:0, а само след още три пробив по десния фланг на Страхил Попов завърши с центриране към Фоде Койта. Френският нападател можеше да вкара, но просто остави топката на чеха Давид Павелка, отбелязал четвъртото си попадение през сезона. През второто полувреме роденият в Благоевград национал имаше още три чудесни пробива, от които се създадоха още две възможности за гол.
С този успех Касъмпаша събра 21 точки и се придвижи на 10-о място, само на 1 точка от днешния си съперник.

Другият българин в отбора от Истанбул - защитникът Васил Божиков остана на резервната скамейка през цялото време.