Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ново реми на Купата на Африка

И вторият мач от турнира за Купата на африканските нации за деня между Буркина Фасо и Камерун завърши при същия резултат, както и откриващата среща между Габон и Гвинеа Бисау - 1:1. Така всички отбори от група “А” са с абсолютно равен точков и голов актив след изиграването на първите мачове.

Играчите на Камерун могат повече да съжаляват, че не успяха да вземат трите точки, тъй като имаха повече и по-интересни положения в мача. Буркина Фасо създаде първата голова опасност след опасен изстрел от фаул на Ален Траоре в 13-ата минута. След това обаче Камерун стоеше по-добре и в 35-ата минута откри резултата. Бенджамен Муканджо с прекрасен изстрел от пряк-свободен удар не остави шансове на вратаря на съперника.

Камерунците пропуснаха още две възможности до края на полувремето. В 42-ата минута удар на Клинтън Нжие бе спасен от вратаря Кофи. След това в 45-ата минута Басонг бе изведен сам срещу стража на съперника, но не успя да го преодолее.

В началото на втората част Нжие още веднъж направи сериозен пропуск, за който ще съжалява в края на мача.

След като камерунците на са възползваха от своите възможности, логично бяха наказани. В 75-ата минута вратарят Ондоа не се намеси добре при опасен изстрел от фаул, а при последвалото разбъркване Исуфу Дайо с глава прати топката във вратата за 1:1.

До края Камерун опита отново да натисне, но усилията на тима останаха безплодни. В крайна сметка мачът завърши без победител, като всеки от двата тима взе по една точка и по всичко личи, че следващите срещи в групата ще бъдат доста вълнуващи и решаващи за това кой ще продължи напред в турнира.

Буркина Фасо - Камерун 1:1
0:1 Муканджо (35)