Лукойл страда, но спечели край Тунджа

Лукойл Академик страда доста, но успя да изкове победа при гостуването си в Ямбол. В зала “Диана” родните шампиони бяха затруднени доста от местните любимци, но в крайна сметка се прибраха с победа от гастрола си край река Тунджа след 78:70. Успехът бе четвърти пореден и общо единадесети за участниците в турнира за Купата на ФИБА Европа, като те имат и две загуби в актива си, оглавявайки еднолично класирането на НБЛ. Ямболии от своя страна са в серия от седем последователни поражения и имат баланс от 3-9.

“Студентите” получиха сериозен удар още от началото на двубоя, когато водени от енергията на Венцислав Петков домакините взеха диригентската палка и диктуваха темпото, оттегляйки се с 10 точки повече след една част - 19:29. До почивката разликата отново варираше около двуцифрена кота, все още в полза на Ямбол, преди Академик да завърши полувремето силно, съкращавайки дистанцията до 43:47 след 20 минути.

Третата част бе равностойна и гонитбата в резултата не спря, но след нейния край отново по-доволни бяха ямболии, които останаха в позицията на лидери, макар и загубили точка от преднината си - 57:60 след сирената за края на този период. Бавно и методично гостите продължиха да застигат местния тим и в средата на последната четвърт изравниха ди 67:67. Тройка на Петков върна водачеството у дома - 67:70, но това бяха и последните точки за селекцията на Петър Петров, която така и не отбеляза до края, а Академик отговори с 11 точки, за да спечели със 78:70.

Дани Гибсън завърши като най-резултатен за победата с 19 точки. Стив Зак постигна “дабъл-дабъл” от 15 точки и 16 борби, а Христо Захариев остана с 14 точки. Павлин Иванов вкара 11 в родния си град.

Венцислав Петков с 20 и Цветослав Острев с 14 точки, 7 борби и 7 асистенции бяха най-добрите за Ямбол.