Неочакван герой за Челси при класика срещу шампионите (видео)

Челси се върна към победите в Премиър лийг, след като надделя с 3:0 над шампиона Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм". В отсъствието на Диего Коща в светлината на прожекторите влезе неочаквано Маркос Алонсо (6', 51'), който обра овациите с два гола. Педро Родригес (71') оформи класиката. Така Челси увеличи преднината си на на върха на седем точки, преди да се изиграе утрешното дерби между Манчестър Юнайтед и Ливърпул.

Джейми Варди се завърна в състава на домакините, но изигра много слаб мач. Ахмед Муса и Кристиан Фукс също започнаха за "лисиците", а Уилфред Ндиди дебютира във Висшата лига. Изненадващо Клаудио Раниери дублира схемата на своя колега и заложи на формация с трима бранители.

Лондончани бяха без своя голмайстор Диего Коща, като Антонио Конте започна без типичен централен нападател. Еден Азар, Педро Родригес и Вилиан действаха в атака за Челси. Н'Голо Канте се завърна на "Кинг Пауър Стейдиъм", след ката през миналия сезон французинът носеше екипа на Лестър.

Още във втората минута "лисиците" създадоха добра възможност. Варди намери по фланга Муса, който преодоля Аспиликуета и стреля силно, но Куртоа спаси. В шестата минута Челси излезе напред в резултата. Отбраната на Лестър не успя да се справи с центриране на Аспиликуета, Азар овладя и пусна към Алонсо, който завърши хладнокръвно, стреляйки в далечния ъгъл.

В 36-ата минута Куртоа изби топката, която се насочи опасно към вратата му след центриране на Варди. В края на полувремето пък лондончани изпълниха хитро свободен удар, след който Педро бе изведен в добра позиция, но испанецът стреля неточно.

Втората част започна по същия начин, както и първата. Шест минути след началото на полувремето Алонсо отново ликуваше. Гостите изпълниха свободен удар отдясно на вратата на Шмайхел. Топката стигна до испанеца, който стреля от границата на наказателното поле. Получи се рикошет в крака на Морган, който попречи на Шмайхел - 0:2.

В 71-вата минута преднината на гостите стана класическа. Педро започна атаката и я завърши. Испанецът намери Вилиан по десния фланг. Бразилецът центрира, топката рикошира в Шмайхел и стана удобна за Педро, който с глава я прати в опразнената врата.

Челси записа дубъл срещу Лестър в Премиър лийг през този сезон. И двата пъти селекцията на Антонио Конте спечели с по 3:0. Лондончани в момента има седем точки аванс на върха. "Лисиците" заемат 15-а позиция.