Джоуи Бартън се завърна в неотразимия си стил (видео)

Само пет минути бяха нужни на Джоуи Бартън, за да хвърли отново в делириум феновете на Бърнли, реализирайки победния гол за 1:0 над Саутхамптън в мач от 21-ия кръг на Премиършип. Ветеранът, който наскоро се завърна в клуба, записа повторен дебют в 73-ата минута, а в 78-ата заби попадение от фаул.

Това е трети успех за Бърнли в последните четири кръга, с което тимът се изкачи до десета позиция, задминавайки "светците", които пък са в негативна серия от четири поредни загуби.

Тимът на Саутхамптън нямаше и късмет, защото беше по-настоятелният, но пък пропусна всичките си положения. Само Душан Тадич отправи пет шута още преди почивката, но нито един от тях не преодоля Том Хийтън. Вратарят на домакините е героят на мач, а не Бартън, като затвърди това с две майсторски спасявания в последната минута. Първо той изби шут на Джей Родригес, а секунди след това не се огъна и пред удара на Джеймс Уорд-Праус.

Бартън подписа с Бърнли като свободен агент, след като беше освободен от Глазгоу Рейнджърс. Той игра за "виненочервените" и в Чемпиъншип през миналия сезон, когато с изявите си помогна на тима да спечели промоция, а самият той попадна в идеалния отбор на първенството.

В следващия кръг на Бартън и компания им предстои гостуване на Арсенал, Саутхамптън ще премери сили с шампиона Лестър на своя "Сейнт Мери".