Кой, ако не Айзея Томас? (видео)

Айзея Томас се погрижи Бостън да спечели петата си победа в последните шест мача и попари Атланта в последните секунди за финалното 103:101. Нисичкият гард продължава да е във вихъра си и не спира да печели феновете на своя страна, а при гостуването на легендарния си тим в щата Джорджия реализира 5 тройки от 13 опита, за да завърши на една асистенция от “дабъл-дабъл” - 28 точки и 9 завършващи подавания.

Именно 175-сантиметровият последен избор в Драфта през 2011 година наниза кинжалния изстрел 2.4 секунди преди сирената, осигурявайки двадесет и петата победа на Бостън през сезона. Томас вкара 13 от своите 28 точки в последната четвърт и продължава да е абсолютно недостижим в този компонент, водейки пред всички в НБА. В рамките на последните 12 минути на мачовете той има средно по 9.8 точки.

Ал Хорфърд вкара 10 точки и добави по 6 борби и асистенции при първото си завръщане в Атланта с екипа на друг отбор. Кели Олиник изигра голям мач с 26 точки за 32 минути като резерва, а Джей Краудър записа на сметката си 18 точки и 9 борби.

Пол Милсап и Тим Хардауей-младши вкараха по 23 за Хоукс. Малкълм Дилейни пък завръши с рекордните за кариерата си в НБА 17 точки.