Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Българки напред в Европа

Белгийският отбор Дофин (Шарлероа), с две български волейболистки в състава си - Милена Димова и Анелия Минчева, продължава напред в третия по сила европейски турнир Чалъндж къп. Отборът от Шарлероа отстъпи у дома на испанския Арис Тенерифе (Ла Лагуна) с 2:3 (28:30, 25:22, 18:25, 25:20, 12:15) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран късно снощи.

Въпреки загубата, волейболистките на Дофин се класираха напред за 1/8-финалите на турнира благодарение на победата си като гости с 3:1 гейма в първата среща. Там ги очаква друг испански тим - Натурхаус (Логроньо), който пък отстрани португалския АВЦ (Фамаликао). Първият мач между двата тима ще бъде между 24-и и 26-и януари в Испания, а реваншът две седмици по-късно.

Милена Димова игра до четвъртия гейм и реализира 6 точки (2 блока и 24% ефективност в атака), а разпределителката Анелия Минчева влезе като резерва и се отчете с една единствена точка от начален удар. Най-резултатна за Дофин бе аржентинката Марсия Моника Скаки с 18 точки (2 блока, 3 аса, 38% ефективност в атака и 63% перфектно посрещане). За гостите от Ла Лагуна Флавия Лима завърши с 15 точки (1 блок, 1 ас и 46% ефективност в атака) за победата.