10 минути стигнаха на Балкан във Варна

Балкан продължава да трупа победи в НБЛ. Вицешампионите покориха морската ни столица Варна, побеждавайки местния Черно море Тича със 76:58, като точно 10 минути се оказаха напълно решаващи и достатъчни за седмата победа на ботевградчани.

Баскетболистите на Небойша Видич получиха сериозен отпор от “моряците” през първата част, която приключиха с изоставане от три точки - 14:17. През втората обаче ролите бяха напълно разменени и гостите натиснаха газта до ламарината, реализирайки 27 точки, като едновременно с това успяха да затруднят максимално Черно море с агресивна защита и поведоха с 41:28 в средата на мача. Третата част премина под знака на ниската резултатност и двата отбора си размениха по 14 точки, докато във финалната четвъртина добавиха още към преднината си и заслужено спечелиха със 76:58.

Станимир Маринов поведе балканци срещу един от бившите си отбори и блесна с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции. Михайло Секулович вкара 15 точки, а Ивко Ивков се задоволи с 13 при шестата победа на отбора. Балкан има в актива си и пет поражения.

За Черно море Тича Веселин Георгиев и Мърджан Мъркович се отличиха с по 13 точки всеки. Тимът на Спас Натов има 4 победи и 8 загуби.

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА - БАЛКАН 58:76 (17:14, 11:27, 14:14, 16:21)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Деян Карамфилов 5, Станислав Цонков 4, Венелин Христов 2, Веселин Георгиев 13, Мърджан Мъркович 13 (Антони Диков 4, Ангел Нацкин 5, Никола Джурич 9, Кристиян Кръстев 3)

БАЛКАН: Амин Хот 8, Станимир Маринов 18, Ивко Ивков 13, Травис Даниълс 7, Михайло Секулович 15 (Николай Маринов 2, Радослав Кочев 7, Душан Цветкович 6, Филип Каменов, Здравко Христов)