Спартак се разправи с Рилски спортист

Отборът на Спартак (Плевен) записа нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като в среща от XIV кръг се наложи при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 93:77 (23:17; 24:18; 21:20; 25:22).

Мартин Маринов беше най-резултатен за победителите с 24 точки, Димитър Маринчешки се отличи с „дабъл-дабъл“ – 18 точки и 12 борби, а Константин Коев допринесе за успеха с 16 точки.

За самоковци с 26 точки и 10 борби се отличи Девон Шелтън, а Келвин Паркър и Йордан Бозов добавиха съответно по 16 и 13 точки.

Отборът на Рилски спортист откри резултата след кош на Шелтън, но веднага след това домакините от Плевен изравниха и бързо поеха лидерството, като в края на първата четвърт Спартак излезе напред с шест точки – 23:17.

През втората четвърт ситуацията на терена не се промени особено, като още в самото начало на периода разликата стана двуцифрена и се запази такава до почивката за 47:35 в полза на домакините.

След почивката домакините не изпуснаха контрола върху мача, като през цялото второ полувреме без особени проблеми поддържаха аванса си.

4:19 минути преди последния съдийски сигнал разликата дори достигна до 20 точки – 84:64 след тройка на Коев, след което плевенчани намалиха темпото, но това не промени нищо до последния съдийски сигнал и сирената прозвуча при 93:77 в полза на Спартак (Плевен).

Спартак – Рилски спортист 93:77 (23:17; 24:18; 21:20; 25:22)

Спартак: Коев 16, Гълъбов, Маринов 24, Маринчешки 18, Груев 7 (Тодоров, Станчев, Николов 14, Танев 12, Дудев 2)

Рилски спортист: Паркър 16, Зл.Георгиев 4, Бруинсма 12, Шелтън 26, Бозов 13 (Секулов, Стоянов, Вутев 4, Уудс 2, Киров, Иванов)