Пловдивски триумф в столицата (галерия)

Академик Бултекс 99 продължава да се наслаждава на добрата си форма в НБЛ и спечели осма победа от началото на сезона. Пловдивчани нямаха абсолютно никакви затруднения срещу отбора на Левски 2014 и надиграха “сините” с 91:58 в зала “Универсиада”, нанасяйки им девета загуба в последните десет мача.

Равностойна бе единствено първата четвърт, която приключи при седем точки аванс за играчите на Асен Николов - 25:18. През втората част те не се възползваха отлично от възможностите, които им се откриваха на бърза атака и сломиха столичани, които бяха ограничени до само 7 точки, а на почивката гостите от Пловдив вече водеха с комфортна двуцифрена разлика - 49:25.
Левски 2014 - Академик Бултекс
Мачът продължи в същото темпо и в третите 10 минути, след чийто край Академик бе вкарал 72 точки срещу 41 за Левски 2014, а в заключителната част разликата набъбна допълнително, за да бъде фиксиран на 91:58

Джордан Семпъл изнесе пореден впечатляващ мач - 25 точки, 10 борби, 2 асистенции, 2 отнети топки и 2 чадъра за коефициент на полезно действие 40. Шакир Смит вкара 16 точки, а Станислав Ваклинов се включи силно като резерва с 14. Димитър Димитров с 13 и Васил Александров с 10 бяха останалите топреализатори за Академик Бултекс 99.
Евгени Хаджирусев вкара най-много за домакините - 17 точки. Капитанът Павел Иванов, който понесе тежък удар в носа през първото полувреме пък приключи с 11. Веселин Веселинов дебютира отново за столичани с 3 точки и 5 борби.

След този успех пловдивският тим остава на трето място с 8 победи и 4 загуби, докато Левски 2014 е осми с баланс от 2-11.