100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Пирин би Марек в контрола

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) надигра Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:10, 25:23, 20:25, 25:19) в контрола, изиграла се вчера в зала "Септември" в Разлог. Допълнителният пети гейм беше спечелен с 25:19 от гостите от Дупница, а треньорът на Пирин Иван Дурев даде почивка на волейболистите от титулярния си състав.

Въпреки изумителните 59 непредизвикани грешки, които направиха двата отбора, те успяха да предложат и доста качествени изпълнения на публиката. Волейболистите от Пирин не блестяха почти с нищо повече от противника си. Те имаха леко предимство край мрежата, където реализираха две блокади повече (18 срещу 16), но пък изоставаха при директните точки от начален удар (8 срещу 9). Домакините бяха по-добри в атака (43% срещу 38%), както и при посрещането (42% срещу 40%).

Дебют за Марек и новото попълнение на тима Кристофър Мукунзи. Посрещачът от Руанда се появи на игрището в третия гейм и приключи срещата със 7 точки (2 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане). Диагоналът Венцислав Георгиев заби 17 точки (3 блока и 45% ефективност в атака) за победата на Пирин. Толкова добави и Георги Елчинов (2 аса, 5 блока!!!, 48% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане).

Това беше последната проверка на двата отбора в паузата на Суперлигата. При подновяването на първенството на 16 януари (понеделник) Пирин гостува на Арда в Кърджали, а на 17 януари (вторник) Марек Юнион Ивкони гостува на Добруджа 07 в Добрич.