Везенков и Барса губят от Олимпиакос в Евролигата

Испанският гранд Барселона загуби с 67:69 (33:29) от гостуващия гръцки Олимпиакос в среща от 17-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Българският национал Александър Везенков записа 2 точки, 1 борба и 1 асистенция в 18:33 игрови минути като резерва за каталунците.

Двубоят беше много оспорван и равностоен в дълги периоди, като четири минути и половина преди края домакините имаха аванс от 64:58, но допуснаха обрат.

Вангелис Манцарис реализира решителни два наказателни удара 7 секунди преди края, за да донесе 12-ия успех в 17 мача на Олимпиакос, който е втори в класирането.

В последната атака Тайрийс Райс пропусна да изравни със сирената, а Барса допусна десета загуба в кампанията и заема 12-ото място.

Георгиос Принтезис беше най-добър за гостите с 16 точки и 9 борби, а Мат Лойески добави 11 точки.
За испанците Петери Копонен наниза 16 точки, а Райс завърши с 15 точки и 5 асистенции.

Турският Дарушафака записа девети успех след 98:89 (47:46) над гостуващия испански Баскония Витория след 21 точки на Брад Уонамейкър.

Адам Ханга записа 19 точки за гостите, които допуснаха шесто поражение и заемат четвъртата позиция.
Цървена звезда също взе девета победа след 75:73 (44:42) над гостуващия Фенербахче в оспорван мач в Белград.

Огниен Кузмич завърши с 21 точки и 8 борби за сърбите, които наваксаха изоставане от 69:73 в последната минута и половина, като стигнаха до победата с кош на Чарлс Дженкинс 14 секунди преди края.

Луиджи Датоме вкара 16 точки, а Екпе Удо също се отличи с 16 точки, но пропусна да изравни с изстрел 3 секунди преди сирената.

Руският Уникс Казан надделя над гостуващия германски Брозе Баскетс Бамберг с 63:58 (30:36). Гостите имаха аванс от 42:30 малко в средата на третата четвърт, но домакините успяха да изравнят за 53:53 след малко повече от три минути в четвъртата част и до края реализираха пълен обрат. Така двата състава се изравниха с по седем победи в надпреварата, но остават в долната половина на класирането.

Кийт Лангфорд беше лидер за руснаците с 27 точки и 10 борби. За германците Янис Стрелникс се отличи с 13 точки, 7 борби и 6 асистенции.