Владо Николов: Преследваме национален рекорд за клубен мач на Левски - ЦСКА

Мъжкият отбор на Левски София победи Абиант Ликъргъс (Грьонинген) с 3:0 гейма в първия мач между двата тима, от 1/16-финалите на Купата на ЦЕВ, който се игра в столичната зала „Универсиада“. Така „сините“ се нуждаят от два спечелени гейма в реванша срещу холандците на 18 януари, за да продължат напред във втория по сила европейски турнир.

Президентът на Левски Владимир Николов е оптимист, че това ще се случи, а ето още какво каза той в интервю за BGvolleyball.com след победата:

Преди мача с Грьонинген казахте,  че се надявате на поне 3:1 за Левски, а постигнахте чиста обеда с 3:0. Вашият коментар?

Да, надявах се да тръгнем с успех, най-много с един загубен гейм. Успяхме. Много съм щастлив от победата, въпреки, че качеството на волейбола не беше много високо. Щастлив съм от факта, че успяхме да спечелим, въпреки всички проблеми около отбора ни. Това, че двама от основните ни състезатели отсъстваха и не можаха да тренират с тима. Николай Манчев и Мартин Павлов бяха с националния отбор за младежи до 21 години до неделя. В понеделник тренираха само веднъж с тима и във вторник играха. Гордан Люцканов също бе с националния тим за младежи. Още един наш волейболист - Иван Панков е все още с представителния тим на България за юноши до 18 години. Тоест четири състезатели от дванадесетте ги нямаше, не са тренирали заедно. Така че, в тази обстановка, този резултат е отличен.

Затворихте два от геймовете с малка разлика от две точки. Удовлетворен ли сте, че устояхте до край?

В интерес на истината, ние издържахме, но и холандците сбъркаха в решителните моменти и допуснаха лесни грешки. Въпреки, че се радвам от този факт, отчитам, че в другия мач това може да не се случи.

Открити тренировки на ВК Левски и Абиант преди 1/16 финала за купа CEV

За реванша обаче Левски ще се подготвя с целия си състав..

Да, но пък няма да можем да разчитаме на нашия изключително важен седми играч – публиката. В този мач феновете ни помогнаха страшно много. За първи път тази година играем пред толкова много хора. Над 700 човека бяха в залата за мача. Това е нещо страхотно!

В тази връзка сняг и студ, но имахте подкрепа..

Сняг и студ - да, но това не ни притесняваше. Другото бе важно - имаше много положителни емоции. И най-важното, да, имахме подкрепата, от която се нуждаехме.

Повлияха ли екстремните атмосферни условия за броя на фенове в залата?

Може би да. Не мога да твърдя със сигурност, може би, ако нямаше толкова сняг, щяха да дойдат повече хора. Но и тези над 700 човека по трибуните ни зарадваха. Благодарни сме им за подкрепата, помогнаха ни страшно много!

Вижда ли се едно завръщане на сините фенове?

Мисля, че да. Но и ние работим много активно в тази насока. Сега на 22 февруари за предстоящия двубой Левски – ЦСКА се надявам да привлечем много фенове в "Арена Армеец", където ще се проведе срещата. Ще се опитаме да стане истинско шоу между два емблематични клуба. Една от целите, които преследваме, е да успеем да подобрим националния рекорд за посещаемост на клубен мач. И най-важното - феновете да останат доволни, а волейболът в България да се радва на все по-голям интерес.

Какви са шансовете на Левски за втория мач-реванш?

Известна поговорка казва, че „апетитът идва с яденето“. Отиваме в Холандия, за да победим Грьонинген още веднъж. Да се класираме напред в Купата на Цев. Това в никакъв случай не означава, че мачът ще бъде лесен. Не сме фаворити и не се чувстваме такива, но ще направим всичко възможно да победим и да продължим да играем още в Европа.

Ако се стигне до "Златен гейм",  ще устоят ли волейболистите на Левски?

В крайна сметка, колкото повече мачове минават, толкова повече опит и самочувствие трупаме. Нивото на психическата подготовка се вдига, заедно с физическата. Надявам се да победим първо Тетевен в неделя, на 15 януари в Суперлигата, а след това да тръгнем с настроение за мача в Холандия.