Реал страда на "Санчес Писхуан", но оцеля, а рекордът има ново измерение (видео + галерия)

Севиля и Реал Мадрид сътвориха запомнящ се спектакъл в реванша от осминафиналите за Купата на краля. След 3:0 в първия мач футболистите на Зинедин Зидан едва ли са очаквали, че ще имат толкова трудности на "Рамон Санчес Писхуан", но домакините ги накараха да треперят почти до финалния съдийски сигнал. Срещата завърши 3:3, но севилци водеха с 3:1 и не спираха да създават голови положения. Реал изравни в добавеното време с гол на Карим Бензема и продължи впечатляващата си серия без загуба във всички турнири. Рекордът на "лос бланкос" вече стигна кота 40.

Любопитното е, че само след няколко дни двата отбора отново ще се изправят един срещу друг в Севиля, но този път в двубой от Ла Лига, където "белите" са лидери, а Севиля е на второ място с 4 точки по-малко. Севиля - Реал Мадрид 3:3
Севиля беше без титулярния си вратар Серхио Рико, който бе заменен от Давид Сория. На пейката бяха още Витоло, Самир Насри и новото попълнение Стеван Йоветич. В предни позиции за домакините стартираха Лусиано Вието и намиращият се в прекрасна форма Висам бен Йедер, който през уикенда наниза хеттрик за победата с 4:0 като гост на Реал Сосиедад.

Кристиано Роналдо, Лука Модрич и Хамес Родригес останаха извън групата на Реал. Шанс да започне на върха на атаката получи Алваро Мората, на когото помагаха младоците Лукас Васкес и Мариано Диас. В средата на терена Зинедин Зидан заложи на Тони Кроос, Каземиро и Марко Асенсио, а на вратата отново бе Кико Касийя. Севиля - Реал Мадрид 3:3
В началните минути севилци се постараха да притиснат съперника и определено накараха футболистите на Реал да се чувстват неориентирани и лесно да грешат. Домакините атакуваха мощно по фланговете и набързо спечелиха няколко корнера. В 10-ата минута при поредна атака по дясното крило Пабло Сарабия центрира, а Данило неумело подложи главата си и си заби комичен автогол.

Попадението вдъхна още повече кураж на футболистите на Севиля и те продължиха да налитат към вратата на Кико Касийя. На стража на Реал се наложи да излиза и с крак да чисти топката след дълъг извеждащ пас към Бен Йедер, а в тези минути единствената добра атака на "белите" завърши със слаб удар на Асенсио в ръцете на Сория. Пред Мариано Диас също се откри нелоша възможност, но той се подхлъзна в наказателното поле.Севиля - Реал Мадрид 3:3
Нападателят от Доминиканската република се зарадва прибързано в средата на полувремето, когато с хубав шут прати топката под гредата, но страничният съдия вече беше вдигнал флага за засада. Последваха няколко критични за защитата на Реал, която позволи на Бен Йедер и Вието да стрелят от чисти позиции, но Кико Касийя не трепна.

Чак в последните минути на първата част гостите поизравниха играта, а опасен шут на Тони Кроос накара Давид Сория да изтръпне, но топката излезе в аут.Севиля - Реал Мадрид 3:3
Хорхе Сампаоли не се поколеба още с началото на втората част да пусне в игра Йоветич, който замени Хоакин Корея. В 46-ата минута Мариано Диас пропусна да укроти ентусиазма на домакините, но малко по-късно Марко Асенсио напредна отляво и провря топката между краката на Давид Сория за 1:1.

Този гол почти лиши мача от интрига около крайния победител, но Севиля не се предаде и след само 8 минути с екипа на тима Йоветич отбеляза дебютното си попадение. Черногорецът се оказа непокрит в наказателното поле след центриране на Серхио Ескудеро и отблизо вкара за 2:1.Севиля - Реал Мадрид 3:3
Севиля игра много силно между 60-ата и 70-ата минута, когато на два пъти беше близо до ново попадение. Първо Касийя спаси удар от упор на Йоветич, а после Бен Йедер с глава стреля на сантиметри от целта. Напористият Ескудеро също отправи хубав изстрел, но топката профуча покрай гредата. В този период от двубоя единствено Тони Кроос застраши вратата на домакините с далечен удар.

В 77-ата минута поредната добра атака на домакините предизвика разбъркване в наказателното поле и Висенте Ибора съумя да добута топката зад голлинията. До края имаше достатъчно време, а севилци се нуждаеха от още два гола, за да сътворят чудото. Севиля - Реал Мадрид 3:3
Устремени напред, домакините позволиха Реал да спечели дузпа в 83-ата минута за изблъскване на Каземиро. Реферът Ундиано Майенко уверено посочи бялата точка, а бившият любимец на "Санчес Писхуан" Серхио Рамос технично копна топката и окончателно уби надеждите на Севиля.

В добавеното от рефера време появилият се като резерва Карим Бензема се измъкна технично от двама защитници и с помощта на щастлив рикошет успя да оформи крайното 3:3, а по този начин доведе серията на кралския клуб до 40 мача без загуба.

СЕВИЛЯ - РЕАЛ МАДРИД 3:3 (1:0)
1:0 Данило (10) авт.
1:1 Асенсио (48)
2:1 Йоветич (53)
3:1 Ибора (77)
3:2 Рамос (83) д.
3:3 Бензема (90)