Саутхамптън пропусна да разгроми Ливърпул, но нищо не е решено (видео + галерия)

Саутхамптън взе минимален аванс срещу Ливърпул в първия мач от полуфиналите за Купата на Лигата в Англия. "Светците" се наложиха над тима на Юрген Клоп с 1:0 след гол на Нейтън Редмънд в 20-ата минута. До края на двубоя домакините пропуснаха още няколко чисти положения и могат да съжаляват, че не постигнаха по-убедителна победа. Редмънд поне три пъти се озова очи в очи с Лорис Кариус, а веднъж и гредата му попречи да усложни задачата на мърсисайдци за реванша.

Ливърпул игра много слабо и остава без победа през 2017 година след равенствата със Съндърланд (2:2) в Премиър лийг и Плимут (0:0) за ФА Къп. В игра се завърна Филипе Коутиньо, който дълго време лекуваше травма.Саутхамптън - Ливърпул 1:0
През уикенда Юрген Клоп пусна най-младия състав в историята на мърсисайдци, но те не успяха да победят четвъртодивизионния Плимут за ФА Къп и двубоят на "Анфийлд" завърши без попадения. Саутхамптън също стигна до преиграване след 2:2 с Норич.

И двамата мениджъри заложиха на най-доброто, с което разполагат. Клод Пюел разчиташе в предни позиции на Нейтън Редмънд, Джей Родригес и Душан Тадич. В центъра на защитата си партнираха Мая исканият от Ливърпул Вирджил ван Дайк и Мая Йошида. Извън групата остана капитанът Жозе Фонте, който подаде молба за трансфер.Саутхамптън - Ливърпул 1:0
За Ливърпул атаката водеха Адам Лалана, Роберто Фирмино и Даниел Стъридж, който замени бившия футболист на "светците" Садио Мане. Сенегалецът се подготвя с националния си тим за Купата на Африка. На вратата се завърна Лорис Кариус, който загуби титулярното си място в последните седмици, а Коутиньо бе сред резервите. Заради травма мача пропусна капитанът Джордан Хендерсън, а вместо него започна Лукаш Лейва.

Преди два месеца съперниците се срещнаха на "Сейнт Мери" в мач от Висшата лига и не успяха да си отбележат гол.Саутхамптън - Ливърпул 1:0
Срещата днес започна много открито и с няколко интересни атаки към двете врати. "Червените" пробваха да пробият противниковата отбрана с продължителни разигравания пред наказателното поле, но "светците" бяха добре групирани. В 18-ата минута гостите направиха прекрасна триходова комбинация между Емре Джан, Лалана и Фирмино, но Фрейзър Форстър изби мощния удар на бразилеца. Саутхамптън отговори с пробив на Редмънд, но той бе блокиран от Деян Ловрен. Секунди по-късно отново Редмънд можеше да открие резултата, но Кариус спаси с крак.

В 20-ата минута защитата на Ливърпул се оказа неподготвена за един хитър пас на Джей Родригес към Редмънд и от третия опит крилото на домакините успя да преодолее Кариус. Веднага след това мърсисайдци трайно взеха инициативата, но стигнаха само до няколко корнера.Саутхамптън - Ливърпул 1:0
В 43-ата минута Райън Бертранд като на шега се измъкна от няколко защитници на Ливърпул и подаде на Тадич. Сърбинът веднага продължи топката към Редмънд и само добрата намеса на Лорис Кариус попречи на домакините да поведат с 2:0.

В началото на втората част десният бек на Саутхамптън Седрик Соарес се пребори за топката с Джеймс Милнър и спечели нарушение в опасна близост до вратата на гостите. Неговото изпълнение обаче не доведе до проблеми за Кариус. "Светците" действаха с много настроение и определено бяха по-близо до втори гол, отколкото Ливърпул до изравняване.Саутхамптън - Ливърпул 1:0
След час игра Лалана отправи много неточен удар и предизвика иронични усмивки по лицата на феновете на бившия си тим, а малко след това Фрейзър Форстър спаси слаб изстрел на Фирмино.

В 62-ата минута Коутиньо се завърна в игра, заменяйки Жоржиньо Вайналдум. Бразилецът се включи активно, но сякаш не срещна достатъчно подкрепа от съотборниците си. В 66-ата минута Редмънд изведе на чиста позиция Седрик Соарес, но португалецът се провали със завършващия удар.

Времето минаваше, а Ливърпул така и не намираше начин да създаде опасност пред вратата на домакините. Атаките на мърсисайдци бяха доста еднообразни и не затрудняваха бранителите на Саутхамптън. В 83-ата минута късметът отново помогна на "червените". Този път резервата Шейн Лонг подаде на Редмънд и той технично копна топката, но тя срещна гредата, а после беше изчистена.Саутхамптън - Ливърпул 1:0
Появата в игра на Дивок Ориги също не помогна на Ливърпул, който изигра един от най-слабите си мачове през сезона. Тимът на Юрген Клоп обаче все още има шанс да обърне нещата в своя полза в реванша на "Анфийлд".

Крайният победител от двубоя между Саутхамптън и Ливърпул ще срещне на финала Манчестър Юнайтед или Хъл Сити. Вчера "червените дяволи" се наложиха на "Олд Трафорд" с 2:0.