Тото Волф: Предлагаха ми да се състезавам във Ф1

Шефът на Мерцедес Тото Волф разкри, че е имал предложение да заеме състезателно място във Формула 1, след като печели 24-часово състезание в Германия през 1994 година. Малко по-късно слага край на преследването на мечтата си.

"След като спечелих "24-те часа на Нюрбургринг" през '94-а ми предложиха да пробвам във Формула 1. По това време един от моите спонсори подкрепяше и Карл Вендлингер. Когато Карл пострада по-сериозно в Монако, се обърнаха към мен, за да заема мястото му в Заубер, ако имам желание. Вече бях наясно обаче, че няма да имам особени успехи във Формула 1 или в който и да е друг моторен шампионат. Аз бях прекалено висок и тежък, както и сега. Всичките ми характеристики бяха против състезателна кариера. Казах им, че ще бъдат пари на вятъра. Тогава се отказах от преследването на мечтата ми да се превърна в професионален пилот. Ясно си спомням - беше май, 1994 година".