Академик Бултекс 99 с драматична победа срещу Черно море

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) започна новата 2017-а година с драматична победа, след като в двубой от XIII кръг на Националната Баскетболна Лига се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 90:89 (34:18; 20:18; 17:20; 8:23; 11:10) след продължение.

Шакир Смит беше най-резултатен за пловдивчани – 23 точки, а Джордан Семпъл се отличи с „дабъл-дабъл“ – 21 точки и 18 борби.

Мрджан Мркович вкара 19 точки за „моряците“, Станислав Цонков записа срещу името си 15 точки и 12 борби, а Деян Карамфилов и Никола Джурич завършиха съответно с по 15 и 14 точки.

Пловдивските „студенти“ контролираха напълно събитията на терена в началото на двубоя, което им осигури комфортен аванс след първите десет минути – 34:18, като през втория период, въпреки, че намалиха темпото, домакините не изпуснаха инициативата и почивката дойде при 54:36 в полза на Академик Бултекс 99.

Второто полувреме се разви далеч по-интересно, като след 30 минути игра гостите от Черно море намалиха изоставането си с три точки за 56:71, а в заключителната четвърт „моряците“ се хвърлиха да гонят обрат и усилията им дадоха резултат.

25 секунди преди края на редовното време разликата вече бе само три точки – 76:79, а в оставащото време Карамфилов не трепна и вкара три пъти от линията за наказателни удари, с което изравни резултата и прати мача в продължение – 79:79.

Подемът в играта на „моряците“ продължи с пълна сила и в началото допълнителните пет минути, като възпитаниците на Спас Натов използваха всеки шанс и поведоха с пет точки – 89:84 при 1:36 минути до края. Точно, когато изглеждаше, че гостите ще отнесат победата във Варна, домакините се активизираха, а Димитър Димитров и Семпъл не трепнаха от тройката и по този начин донесахо пълен обрат и победата на Академик Бултекс 99 – 90:89.

Академик Бултекс 99 – Черно море Тича 90:89 (34:18; 20:18; 17:20; 8:23; 11:10)

Академик Бултекс 99: Белфийлд 11, Смит 23 точки, Михайлов 4, Димитров 9, Бачев 3 (Дафинов, Ваклинов 9, Александров 10, Семпъл 21)

Черно море Тича: Цонков 15, Карамфилов 15, Георгиев 3, Мркович 19, Христов 13 (Куртев 8, Диков, Нацкин 2, Джурич 14, Кръстев)