Коукалова спечели масовия старт от Световната купа по биатлон

Габриела Коукалова (Чехия) спечели масовия старт на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в Оберхоф (Германия). Носителката на Големия кристален глобус за миналия сезон и олимпийска вицешампионка от Сочи 2014 в дисциплината беше най-бърза по трасето за 37:20.5 минути, след като не допусна грешка при стрелбата. Така Коукалова записа четвърта победа за сезона и 16-а в кариерата си. На второ място на 31.5 секунди завърши Лаура Далмайер (Германия), която допусна една грешка при третата от четирите си стрелби.

Ева Пушкарчикова от Чехия не направи пропуск на огневия рубеж и завърши трета на 45.4 секунди, с което изравни най-доброто си класиране за Световната купа. Една от фаворитките Кайса Мекерейнен (Финландия) се провали в стрелбата, като направи общо седем пропуска, четири от които при първото си посещение на огневия рубеж, заради което тя финишира едва осма на 1:39.9 минута зад победителката. Надпреварата премина без българско участие. Коукалова води в генералното класиране за сезона след 11 състезания с 479 точки, пред Далмайер с 464 точки и Мекерейнен с 448 точки. Българските биатлонистки все още нямат актив през сезона.