Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бенфика увеличи преднината си на върха в след грешка на Порто

Нападателят Жонас се разписа след дълго отсъствие заради контузия, а Бенфика спечели с 2:0 при гостуването си на Витория Гимараеш в среща от 16-ия кръг на португалското първенство. Жонас откри резултата преди почивката (в 19-а минута), а гръцкият нападател Костас Митроглу по-късно добави ново попадение за важната победа, след която преднината на орлите пред Порто е вече 6 точки.

На 8 точки на 3-а позиция е Спортинг Брага. Порто се издъни при визитата си на Пасош де Ферейра и трябваше да се задоволи с 0:0. Гостите имаха най-сериозните си положения във втората половина на първото полувреме, но вратарят на домакините Рафаел Дефенди извади ударите. Пасош е на 13-о място със 17 точки. Бенфика води с 41, пред Порто с 35, Брага с 33. Днес Спортинг Лисабон приема Фейрензе и при победа ще се изравни с отбора на Брага.