Шиникова започна сезона с драматична загуба в квалификациите в Шънчжън

Българката Изабелла Шиникова стартира сезона с драматична загуба в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в Шънчжън (Китай) с награден фонд 750 хиляди долара.

Шиникова претърпя поражение от поставената под номер 8 в пресявките Кай-Чън Чан (Тайван) с 6:2, 5:7, 6:7(5) след почти два часа игра. Българката, 137-а в класацията на УТА, започна отлично срещата и след ранен пробив поведе с 3:1 по пътя си към убедителния успех в първия сет.

Във втората част тя навакса изоставане от 2:4, а при 5:4 дори сервираше за мача, но допусна пробив, след което 131-ата в света Чан изравни резултата, реализирайки серия от три поредни гейма.

В третия сет азиатката дръпна с 4:1, но Шиникова успя да изравни за 5:5, след като спаси един мачбол в деветия гейм, в който си върна пробива, а след това и още два в в следващия гейм при собствено подаване. Така се стигна до тайбрек, в който Чан реализира мини-пробив за 6:5 точки и затвори мача при следващата си възможност на сервис.

Шиникова все пак заработи 1 точка за световната ранглистка и 1588 долара.