Селтик, Рейнджърс и Гаджалов с победи в Шотландия

Шампионът Селтик спечели с 3:0 като гост срещу Хамилтън в среща от 19-ия кръг на Висшата лига в Шотландия. Лий Грифитс откри резултата в края на първата част с тихничен удар, след като беше изведен сам срещу вратаря Гари Уудс. В 47-ата минута Калъм Макгрегър остави гостите с човек по-малко на терена, получавайки червен картон заради грубо нарушение срещу съперник. Само осем минути след това Стюърт Армстронг реализира второто попадение със силен шут от далечна дистанция. В 84-ата минута резервата Муса Дембеле оформи класическата победа в полза на Селтик. Грандът от Глазгоу, който има 12 поредни шампионатни победи, води убедително в класирането с актив от 54 точки, докато Хамилтън е на предпоследното 11-о място с 16 точки.

В друга среща от кръга Рейнджърс спечели с минималното 1:0 у дома срещу Инвърнес. Гол на Мартин Уогхърн в 13-ата минута осигури успеха в полза на "сините". Рейнджърс заема втората позиция във Висшата лига с 38 точки и един изигран мач повече от Селтик. Инвърнес е на последното 12-о място до момента с 16 точки.

Българският защитник Костадин Гаджалов беше титуляр и игра 90 минути при победата на ФК Дънди с 3:2 у дома срещу Хартс. Джейми Уолкър и Калъм Патерсън дадоха солиден аванс в полза на гостите от Единбург, но попадения на Дарън О'Дий, Пол Макгоуън и Маркус Хейбър след почивката донесоха обрата в полза на Дънди. Домакините заемат седмо място в класирането с актив от 19 точки. Хартс е на четвърта позиция във