Лукойл Академик се справи с Балкан след силно второ полувреме

Шампионите от Лукойл Академик записаха нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Балкан (Ботевград) с 94:68 (26:19; 16:18; 27:12; 25:19).

Най-резултатен за "студентите" беше Дани Гибсън с 23 точки, а Павлин Иванов добави 17 точки.

Михайло Секулович вкара 19 точки за Балкан, а Ивко Ивков завърши с 14 точки.

"Студените" стартираха добре двубоя и поведоха с 8:2 след по-малко от две минути игра и въпреки колебливото си представяне в следващите минути, момчетата на Тони Дечев съумяха да запазят преднината си след края на първата четвърт - 26:19.

Шампионите достигнаха до девет точки аванс в началото на втората четвърт след кош на Гибсън, но след това иницитивата премина изцяло в ръцете на гостите от Балкан, а Станимир Маринов, Хот и Вос бяха безпогрешни и резултатът бе изравнен - 36:36. Все пак, в последните 1:36 минути на полувремето "студентите" се съвзеха и след серия от 6:1, Академик се оттегли на почивката - 42:37.

Всичко в този двубой до голяма степен приключи през третата част, когато домакините от Правец включиха на високи обороти и след 30 минути разликата вече бе 20 точки - 69:49.

Случилото се през третата част определено внесе смут в играта на ботевградчани. Гостите така и не успяха да намерят себе си, като допуснаха много грешки в заключителната четвърт, а разликата в края на мача скочи до 28 точки в полза на Лукойл Академик - 94:68.