Пилоти и фенове на Формула Е ще се борят за награди от 1 млн. долара в Лас Вегас

Единственият напълно електрически шампионат – Формула Е, предоставя най-високата награда в историята на електрическите надпревари в размер на 1 милион долара. Състезанието ще се състои от 5 до 7 януари на импровизирано трасе по улиците на Лас Вегас и няма да повлияе на временното класиране в надпреварата.

Събитието ще се случи точно три години след като Spark-Renault SRT_01E направи дебюта именно в Лас Вегас. Всички 20 пилоти от шампионата ще премерят сили с още 10 свои фенове – победители в Road to Vegаs challenge, онлайн състезание, организирано от спонсорите на шампионата. Всеки отбор ще участва с по трима пилоти.

Победителят ще спечели 200 000 долара, а подгласниците му на второ и трето място - съответно 100 000 и 50 000 долара. Четвъртият печели 42 500 долара, а всеки следващ с 2 500 долара по-малко. Има отделни награди за полпозишън и най-бърза обиколка.