Гларуса и Стал летят в Полша

Подемът в редиците на Стал Остров продължава с пълна сила. Христо Николов - Гларуса и останалите баскетболисти на Емил Райкович летят нагоре в класирането на полския елит и записаха четвъртата си поредна победа, която дойде у дома срещу Старт (Любин) - 85:56.

След този разгром българинът и съиграчите му се намират на единадесето място в класирането с 6 победи и 6 загуби. Толкова има и десетият в подреждането - Кросно.

Николов изигра един от най-силните си мачове с екипа на Стал. Бившият капитан на България получи точно 20 минути между кошовете и  приключи като най-резултатен със 17 точки, овладя 4 борби, даде 2 асистенции и отне 1 топка. 31-годишният българин вкара 6/7 за 2 точки, 1/4 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия, с което бе най-полезен от целия тим с коефициент 20.

Лукаш Майевски добави 15 точки, а Симон Шевчук и Шон Кинг - по 11.