ЦСКА-София размаза Дунав, скандално съдийство в полза на "червените" (видео+снимки)

ЦСКА-София завърши впечатляващо официалните си срещи през тази година, след като разгроми с 3:0 Дунав в последен мач от 19-ия кръг на Първа лига.

Резултатът откри Рубен Пинто след час игра, а в последните минути на двубоя се разписаха още Божидар Чорбаджийски и Александър Дюлгеров.

Успехът на домакините можеше да е далеч по-изразителен, но Преслав Йорданов изпусна дузпа и се отчете с цели три греди.

Въпреки че ЦСКА-София имаше тотално надмощие почти през целия двубой, ако не бяха грубите съдийски грешки в полза на домакините, срещата можеше да завърши и по друг начин. Реферът Ангел Ангелов спести червен картон на Георги Китанов още в 8-ата минута, а при първото попадение на червените голмайсторът Пинто бе в засада.

Домакините започнаха по-добре срещата и в четвъртата минута Антон Недялков шутира по земя от 17-18 метра, но Луков, който с невероятните си намеси спаси своите от разгром, без проблем спаси. Гостите отговориха подобаващо в 6-ата минута, когато Бранимир Костадинов отправи страховит удар, но Китанов майсторски отрази.

В 8-ата минута Будинов изведе отлично Васил Шопов, който се откъсна сам срещу Китанов и бутна топката покрай него. Стражът на домакините го фаулира на границата на наказателното поле, но за нарушението получи само жълт картон от рефера Ангел Ангелов, въпреки че предотврати сигурен гол, тъй като нападателят на русенци със сигурност щеше да отбележи в празната врата.

След изпълнението на фаула Ненов стреля в аут.

Две минути по-късно ЦСКА-София също застраши противниковата врата, когато Преслав Йорданов отправи бомбен диагонален изстрел, който профуча покрай лявата греда на Луков.

Така се стигна до 17-ата минута, в която Марем фаулира Преслав Йорданов в наказателното поле и съдията правилно отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който стреля, но Луков чукна топката, която след това се отби в гредата, а при добавката Густаво Кулма шутира високо над празната врата.

До края на полувремето футболистите на Стамен Белчев натискаха повече и можеха да открият резултата в 43-ата минута. Тогава Чорбаджийски стреля от упор с глава след центриране от фаул, но Луков някак успя да избие. Последва добавка на Преслав Йорданов, който вкара във вратата на Дунав, но попадението правилно бе отменено поради засада.

В последните секунди на първата част и русенци можеха да отбележат, но Ненов шутира в аут от удобна позиция.

В началото на второто полувреме домакините отправиха три удара чрез Диого Виана (2) и Никола Колев, но те не намериха целта.

По-настойчивата игра на червените даде резултат в 60-ата минута. Недялков центрира отляво, Преслав Йорданов стреля с глава в гредата, топката се върна към Рубен Пинто, който вкара след шут от 4-5 метра. При удара с глава на Йорданов обаче Пинто бе в засада и голът трябваше да бъде отменен.

В 68-ата минута Никола Колев проби мощно в наказателното поле на гостите и намери Рубен Пинто, който бе на удобна позиция да отбележи за втори път, но шутира слабо и в аут.

Три минути по-късно Преслав Йорданов за трети път удари греда след акробатичен изстрел от десетина метра.

В 86-ата минута Марио Петков получи втори жълт и респективно червен картон за груб фаул срещу Кулма.

Останали с 10 човека русенци рухнаха съвсем и до края на срещата допуснаха още две попадения. Първо, в 88-ата минута, Божидар Чорбаджийски вкара с глава, като преди това Луков направи чудеса от храброст, за да не получи втори гол, а в даденото от рефера продължение Александър Дюлгеров оформи крайното 3:0 за ЦСКА-София. И в тази ситуация вратарят на Дунав отрази изстрела от упор с глава на защитника, но след като топката се отби в гредата, Дюлгеров вкара при добавката.

ЦСКА-СОФИЯ - ДУНАВ 3:0