Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Локо (ГО) взе точка от Берое в Стара Загора (видео)

Отборите на Берое и Локомотив (Горна Оряховица) изпратиха 2016-а година с равенство в Стара Загора. В сблъсък от 19-ия кръг на Първа професионална лига двата тима поделиха точките, след като завършиха при резултат 1:1. Заралии поведоха в 64-ата минута с гол на Давид Манга, който се появи като резерва. В 75-ата минута Владислав Узунов донесе точката на "железничарите", след като заби фантастичен гол от над 25 метра. Със спечелената точка Берое събра в актива си 23. Новаците в шампионата пък имат 18 пункта на сметката си и към момента заемат 12-то място в таблицата.

Първата реална възможност за гол в срещата дойде в 11-ата минута, когато "железничарите" направиха добра атака. Рахави Кифуети проби отдясно и подаде към Бен Отман, който стреля, но Макенджиев се намеси и спаси изстрела на халфа. Берое отговори с отлична атака в 18-ата минута. Радослав Кирилов получи пас от дълбочина и върна към Карлос Охене, той стреля по тревата, но право в ръцете на Николай Банков.
Един от най-активните през първите 25 минути - Радослав Кирилов, също опита да се разпише с шут от дистанция, но отново стражът на "черно-белите" с лекота улови топката. В 34-ата минути Жуниор Мапуку пробва късмета си, но опитът му мина далеч от целта. Това бе и последната интересна ситуация през първата част на стадиона в Стара Загора.

Второто полувреме започна ударно за играчите на Иван Колев. Матиас Курьор пое топката в наказателното поле и стреля, кълбото бе блокирано от тялото на играч в зелено. Футболистите на Локомотив (ГО) имаха претенции за игра с ръка, но главният рефер Ангел Баялцалиев не отсъди дузпа.
В 54-ата минута гостите направиха великолепна атака. Симеон Мечев проби през центъра и подаде към Кифуети, който върна към халфа, а той шутира много силно, но също толкова и неточно. В 64-ата минута падна първото попадение в срещата. В герой за домакините се превърна резервата Давид Манга, който заби страхотен гол от дистанция.

В 75-ата минута Владислав Узунов вкара фантастичен гол от над 25 метра. Шутът му изненада Макенджиев, който се намеси ужасно и топката влетя в мрежата му. Това е първи гол за играча с екипа на тима от Горна Оряховица. При този резултат завърши и двубоят от 19-ия кръг на Първа лига.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1