Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Японски съперник за Реал Мадрид на финала, ако "лос бланкос" не сбъркат в четвъртък (видео)

Японският Кашима Антлърс стана първият азиатски отбор, който се класира за финала на световното клубно първенство. В първия полуфинал домакините на надпреварата победиха с 3:0 шампиона на Южна Америка Атлетико Насионал. Освен с иторическото класиране за решителния мач на японския тим, двубоят ще се запомни и с обстоятелствата, при които падна първият гол.

В 30-ата минута Кашима получи правото да изпълни свободен удар. При центрирането в наказателното поле футболист от японския тим бе съборен, но сигнал не последва и играта продължи. Няколко минути по-късно, когато играта спря, главният съдия Виктор Касай се консултира със системата за видеоповторения и посочи бялата точка.

Шома Дой застана зад топката и реализира за 1:0. В тези минути колумбийският тим бе по-активният на терена и на два пъти гредата спасява Кашима от попадние. През втората част играта продължи да бъде остра, а Атлетико търсеше изравнителния гол.

В края на мача обаче японците нанесоха решителен удар чрез Ясуши Ендо и Юма Сузуки, които реализираха в 83-ата и 85-ата минута, за да оформят крайния резултат.

Съперникът на Кашима във финала ще стане ясен в четвъртък, когато ще се изиграе другият полуфинал, в който съперници ще бъдат шампионът на Европа Реал Мадрид и този на Северна Америка - Клуб Америка.