Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Арсенал рухна на "Гудисън Парк" и пропусна да настигне Челси (видео)

След като нямаше загуба от първия кръг на настоящия сезон, Арсенал се провали при визитата си на Евертън и отстъпи с 1:2. Поражението на "Гудисън Парк" лиши тима на Арсен Венгер от възможността да се изравни по точки с лидера в Премиър лийг Челси.

"Топчиите" бяха в серия от 3 победи и поведоха с щастливо попадение на Алексис Санчес, но "карамелите" не се предадоха и обърнаха нещата в своя полза с точни изстрели на Шеймъс Коулмън и Ашли Уилямс. За бившия защитник на Суонзи това бе дебютен гол с екипа на Евертън, а по ирония на съдбата той наказа Арсенал и през миналия сезон, но с екипа на "лебедите".
Атаката на Арсенал се водеше от Алексис Санчес, а зад него действаха Тио Уолкот, Месут Йозил и Алекс Окслейд-Чембърлейн.

За домакините в предни позиции стартираха Енер Валенсия, Аарън Ленън и Ромелу Лукаку.

Мърсисайдци започнаха доста смутено, но след слабите начални минути постепенно изравниха играта. Първият шанс за гол се откри пред Месут Йозил, но неговият удар мина над вратата. Последва интересно взаимодействие между Енер Валенсия и Лукаку, но изстрелът на белгиеца бе блокиран от Франсис Коклен.
Арсенал отново овладя инициативата в средата на полувремето, възползвайки се от наивните грешки на "карамелите" в средата на терена. В 20-ата минута Алексис Санчес стреля от фаул, топката рикошира в Ашли Уилямс и стана неспасяема за Маартен Стекеленбург. За чилиеца това бе 12-о попадение през сезона и той се изравни с Диего Коща на върха в листата на стрелците.

Голът вдъхна още по-голямо самочувствие на гостите, а за феновете на Евертън бе тежко да гледат как любимците им се мъчат да се доберат до топката. Рос Баркли и Валенсия се опитаха да притесняват бранителите на Арсенал, но Аарън Ленън бе почти незабележим.
Именно бившият футболист на Тотнъм можеше да изравни в 40-ата минута, но не бе достатъчно точен. Малко по-късно обаче това стори Шеймъс Коулмън с глава след центриране от левия фланг на Лейтън Бейнс.

Месут Йозил бе близо до гола в 54-ата минута, когато получи отличен пас от Алексис, но вложи малко повече сила от необходимото и прати топката в аут. Малко след това отново германският национал бе в центъра на събитията, но Стекеленбург излезе навреме. В тази ситуация холандският страж се сблъска със съотборника си Бейнс, но и за двамата нямаше нищо сериозно.

В 60-ата минута Рос Баркли влезе на скорост в наказателното поле и отправи много опасен удар, но за щастие на Петер Чех топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. Лукаку също напомни за себе си. Централният нападател на домакините все по-често се справяше с по няколко бранители, а веднъж отправи силен изстрел в страничната мрежа.
Арсен Венгер направи двойна смяна и за последните 20 минути в игра за Арсенал се появиха Оливие Жиру и Алекс Иуоби. По-опасни обаче бяха атаките на домакините, които усетиха, че имат сили да стигнат до пълен обрат. В 85-ата минута Рос Баркли центрира от корнер и Фил Ягиелка стреля коварно, но Чех изби в нов ъглов удар. След неговото изпълнение Ашли Уилямс надскочи бранителите на Арсенал и с глава донесе така важната победа на "карамелите". По този начин опитният защитник взе сладък реванш за участието си в гола на "топчиите".

В края на двубоя Фил Ягиелка получи червен картон, а дълбоко в добавеното време домакините трябваше да чистят топката от голлинията, но оцеляха и се доближиха само на точка от Манчестър Юнайтед в класирането.
Дебют за мърсисайдци направи младият нападател Доминик Калвърт-Люин. Той бе пуснат от Роналд Куман на мястото на Енер Валенсия в 79-ата минута.

Арсенал прекъсна серията си от 14 поредни мача без загуба в Премиър лийг, а като гост има само две поражения за цялата календарна година - предишното бе от Манчестър Юнайтед през миналия сезон.