Ники Пенчев и СКРА с 4-а поредна победа в Полша

Полският волейболен гранд СКРА Белхатов, където играе българския национал Николай Пенчев, постигна 4-а поредна и общо 10-а победа в местната Плюс лига. Момчетата на френския треньор Филип Блейн успяха да обърнат и надделеят като гости над слабака АЗС (Ченстохова) с 3:1 (28:30, 25:15, 25:22, 25:21) в мач от 13-ия кръг на първенството, игран късно снощи пред близо 3000 зрители.

Ники Пенчев започна като титуляр за своя тим, но бе сменен още в първия гейм от Бартош Беднож. След това българският посрещач се появи в игра за малко в последната част. Пенчев завърши с едва 5 точки (63% ефективност в атака, 25% позитивно и 10% перфектно посрещане) за успеха. Най-полезен за СКРА бе Артур Шалпук с 16 точки (1 блок, 60% ефективност в атака, 63% позитивно и 38% перфектно посрещане), а звездата Мариуш Влазли добави още 14 точки (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) за победата. За тима на Ченстохова украинецът Олександър Гребенюк завърши с 18 точки.

Така Ники Пенчев и съотборниците му останаха на 2-о място във временното класиране с 31 точки след 10 победи и 3 загуби. В следващия междинен 14-и кръг СКРА са домакини на друг слабак - ББТС (Биелско-Бяла). Мачът е в сряда (14 декември) от 19,00 часа българско време.

АЗС (ЧЕНСТОХОВА) - СКРА (БЕЛХАТОВ) 1:3 (30:28, 15:25, 22:25, 21:25)
ЧЕНСТОХОВА: Томаш Ковалски 2, Олександър Гребенюк 18, Рафал Шимура 15, Микола Мороз 11, Лукаш Полански 3, Бартош Буняк 7 - Адам Ковалски-либеро (Станислав Вавринчик 2, Павел Адамайтис 1, Бартломией Янус 2, Конрад Бучек)
Старши-треньор: Ришард Босек
СКРА: Николас Уриарте 4, Мариуш Влазли 14, Артур Шалпук 16, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 5, Карол Клос 9, Юрий Гладир 10 - Каспер Пиехоцки-либеро (Бартош Курек 8, Бартош Беднож 15, Марчин Януш)
Старши-треньор: Филип Блейн.