Силно включване за Розалин Пенчев, Латина с 10-а загуба в Италия (видео)

Волейболният национал Розалин Пенчев и неговият Топ Волей (Латина) допуснаха 10-а загуба в италианската Суперлига. Волейболистите на Латина отстъпиха като гости на силния тим на Калцедония (Верона) с 1:3 (31:33, 23:25, 25:21, 24:26) в изтеглен мач от 14-ия кръг, игран късно снощи пред около 2500 зрители "ЕйДжиЕсЕм".

По този начин Пенчев и съотборниците му останаха на предпоследното 13-о място във временното класиране със 11 точки след 4 победи и 10 загуби, но преди останалите срещи от кръга тази вечер. В следващия 15-и кръг Латина е домакин на Бундже (Равена) с национала Бранимир Грозданов. Срещата е следващата неделя (18 декември) от 19,00 часа българско време.

Розалин Пенчев, който днес има рожден ден и навършва 22 години, направи силно включване като резерва за Латина в четвъртия гейм. Българинът се отчете с 5 точки (1 блок, 67% ефективност в атака и 67% перфектно посрещане). Най-резултатен за тима бе опитният Алесандро Фей с 21 точки (1 блок и 49% ефективност в атака), но и това не се оказа достатъчно за успеха. Дебют за Латина не успя да направи новото попълнение - японският национал Юки Ишикава, който остана резерва.

За домакините от Верона гръцкият диагонал Митар Джурич (1 блок и 47% ефективност в атака) и сръбският национал Урош Ковачевич (1 блок, 1 ас, 46% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) реализираха 22 и 21 точки за победата.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) 3:1 (33:31, 25:23, 21:25, 26:24)
ВЕРОНА: Микеле Баранович 5, Митар Джурич 22, Урош Ковачевич 21, Алешандре Ферейра 10, Ейдън Зингъл 10, Симоне Анцани 6 - Андреа Джови-либеро (Адриано Паолучи, Франсоа Лекат, Стефано Менгоци, Луиджи Рандацо)
Старши-треньор: Андреа Джани
ЛАТИНА: Даниеле Сотиле 2, Алесандро Фей 21, Габриеле Маруоти 9, Кевин Клинкенберг 15, Кармело Джито 6, Андреа Роси 13 - Фабио Фанули-либеро (Матео Пистолези, Данхер Кинтана 1, РОЗАЛИН ПЕНЧЕВ 5)
Старши-треньор: Даниеле Баньоли.