Клуб Америка ще се изправи срещу Реал Мадрид за място на финала на Световното клубно първенство

Шампионът на Северна Америка Клуб Америка се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство, което се провежда в Япония. В четвъртфинален мач мексиканците се наложиха с 2:1 над южнокорейския Джеонбук. За място на финала Клуб Америка ще играе с първенеца на Европа Реал Мадрид, който заедно с шампиона на Южна Америка Атлетико Насионал директно се класира за финалната четворка Двубоят в Суита бе доста динамичен и предложи много емоции на зрителите, макар качеството на играта да не бе особено високо. Изненадващо на почивката преднина имаше корейският тим, който реализира чрез Ким Бо-Кхьон в 23-ата минута.

През второто полувреме обаче мексиканците се активизираха и създадоха доста опасности пред вратата на съперника си. Изравнителният гол дойде в 58-ата минута, когато Силвио Ромеро завърши подаване на Михаел Аройо. Победният гол в мача падна в 74-ата минута, когато отново Ромеро реализира с удар с воле от границата на наказателното поле, който рикушира два пъти в бранители на Джеонбук и спря в мрежата на корейците. В края азиатският тим имаше две много добри възможности да изравни, но и при двата изстрела топката премина на сантиметри от гредите на вратаря Мойсес Муньос. По-късно днес е другият полуфинален мач, противопоставящ домакина на надпреварата Кашима Антлърс на африканския шампион Мамелъди Съндаунс.